KKK

Tsikli ostmine Rootsist

Kuidas Rootsist eraisikult (enduro)tsiklit osta. (Kirjutatud 20.12.2006)

Valid välja mõnel rootsi kuulutuslehel tsikli ja teed müüjaga kaupa.
Hinnad on uuemas otsas Saksaga sarnased, odavam ots on märksa kasinam. Valik on ka väiksem kui Saksas, kuid seeeest on sinna lihtne minna oma silmaga katsuma. Rootsimees räägib täitsa talutavalt ja meelsasti inglise keelt.

Kust otsida (minu otsingud on orienteeritud ühele kindlale mudelile):

Sildid: 

Tsikkel talvekorterisse

Tsikkel talvekorterisse (autoleht 16.11.2005)

Igal sügisel on hoolivad mootorrattaomanikud endalt küsinud, mida peaks tegema enne sõiduki talvepuhkusele jätmist. Veeretada niisama kuuri alla või midagi enamat?
Tsikkel elaks ka ilma midagi tegemata talve üle, aga et kevadel oleks muretum hooldatud masinaga sõitu alustada, anname teile mõne nipi.

Kus tsiklit hoida?

Sildid: 

Akudest

AKUDEST!

Elektrolüüt/happeakude laadimisest

Neeme küsib, Erik vastab.

>Kui akul vedelikutase liig madal, soovitatakse kenasti dest vett juurde lisada.

Vesi on see, mis akust välja keeb, mitte happesoolad! Seega tuleb vedelikutaseme taastamiseks lisada ainult destilleeritud VETT. NB! dest. vesi peab olema VÄRSKE! Seisnud vesi kipub olema ebapuhas ja hapetunud.

>Autokauplustes müüakse ka akuhapet. Nii, milleks see hea on.

Sildid: 

Tsikli mootoriõli valik

päris täpselt on õlivaliku protsessi kirjeldatud Nowhere kodukal


>Erik soovitas hooldustööde nimekirjas teha õlivahetuse käigus ka mootori sisepesu. Jutt täitsa õige, aga mida kasutada?

Olen neljal tsiklil kasutanud korduvalt Valvoline Engine Flush-i. Kõik tsiklid on olnud märgsiduriga, ühelgi pole probleeme tekkinud.
Usutavasti pole sisepesu oluliselt tarvis, kui kasutada täissünt-õli, see pesevat ise kõik kanalid puhtaks, st. mootoripesuaine on samade omadustega.

Sildid: 

Kasutatud tsikli ost

Mida vaadata kasutatud tsikli ostul: (29.12.2001)

Neeme:
Soovitusi kasutatud tsikli ostul. Loetleks need kohad, mis hiljem kulukad vahetada ja mida ostuhetkel kindlasti kontrollida ja uurida saab: Rehvid, kett koos ketiratastega, generaator, katkised plastosad, tuled, amordid. Nimistu läheb pikaks ja tegelikult on raske ja pikk jutt seletada, kuidas ja mida uurida. Sellest tundest saad veidi aimu, kui paar esimest korda pange paned :-)

Sildid: 

Motomatka ABC

Motomatka ABC (26.03.2003)

Vastab Kalle Kindel

Marguse küsimus: >Mida peaks motomatkaja arvestama enda heaolu ja ka sikkli heaolu vaatenurgast reisile minnes või reisil olles?

Väga palju oleneb siin sellest, millist stiili matka tahad ette võtta ja mis tüüpi tsikkel sul on. Mina ise pole väga läbi pori ja liiva punnitand(kavatsen ka seda lünka täitma hakata), niisii võin jagada paar arvamust, kogemust siledama, ehk siis asfaldi matka kohta.

Sildid: 

Subscribe to RSS - KKK