Motorsport.ee

Tapa Traiel 2020 jooksvad tulemused

04.07.2020 Tapa EMV1 jooksvad koondtulemused
https://tinyurl.com/2020TapaEMV1-koond

04.07.2020 Tapa EMV1 jooksvad katsete tulemused
https://tinyurl.com/2020TapaEMV1-katse

05.07.2020 Tapa EMV2 jooksvad koondtulemused
https://tinyurl.com/2020TapaEMV2-koond

05.07.2020 Tapa EMV2 jooksvad katsete tulemused
https://tinyurl.com/2020TapaEMV2-katse

Andmed uuendatakse 5 minuti tagant. Vajalik leht uuesti laadida.

Hardi Roosiorg sai Läti MM-etapil 18. koha

Hardi Roosiorg. Foto: Karli Saul

12. augustil toimus Lätis Kegumsi krossirajal motokrossi maailmameistrivõistluste neljas etapp. MX2 klassis suutis Hardi Roosiorg mõlemad sõidud punktikohal lõpetada ja ta tuli kokkuvõttes 18. kohale. MXGP klassis osalev Tanel Leok kahjuks punktilisa ei teeninud.

MXGP klassis oli jälle ainsa eestlasena rajal A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok. Ajasõidus 28. aja välja sõitnud Leok osales avasõidus stardikurvis kukkumises ja tal tuli sõitu alustada rivi lõpust. Paari ringiga tõusis ta juba 25. kohale, kuid siis Tanel kukkus ja langes kolmekümne parima seast jälle välja. Sõidu lõpuks õnnestus tal taas oma kohta parandada kõvasti, kuid punktikohast jäi ikkagi natuke puudu ja finishisse jõudis Leok 23. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima Jorge Prado (Hispaania, KTM), kuid peagi võttis liidrikoha üle 9-kordne maailmameister Antonio Cairoli (Itaalia, KTM). Eelmisel etapil startidega hädas olnud Cairoli kasutas hea alguse täielikult ära ning ta võttis kindla sõiduvõidu. Tugeva sõidu lõpuga tõusis teiseks Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki) ja kolmandaks Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha).

Teises sõidus ei olnud Tanel start taas parim ja ta pääses rajale viimaste seas. Avaringil toimus tema ees hüppel veel ka kukkumine, kuhu Tanel ka takerdus ja kõvasti aega kaotas. Raskest positsioonist ei õnnestunud tal ka sel korral punktikohane enam jõuda ja finishis oli meie mees kahekümneneljandana. Hea alguse tegi aga taas Cairoli, kes esimeste ringe järel liider oli. Siis aga möödus temast Jeffrey Herlings (Holland, KTM), kes pikka aega ka sõitu kontrollis. Kolm ringi enne sõidu lõppu aga Herlings eksis ja kukkus, samas kohas kukkus seetõttu ka kolmandal kohal olnud Cairoli. Kõik selle kasutas aga ära leedulane Arminas Jasikonis (Husqvarna), kes publiku marulisel toetusel liidrikohale pääses ja sõidu ka võitis. Teisena lõpetas sõidu Seewer ja kolmandana Herlings.

Etapi kokkuvõttes teenis hooaja esimese etapivõidu 43 punktiga Antonio Cairoli. Teisele kohale tuli 40 punktiga Jeremy Seewer ja kolmandale kohale 40 punktiga Jeffrey Herlings. Tanel Leokile läks kirja 27. koht. MXGp klassi liider on nljea etapi järel 170 punktiga Herlings, teisel kohal on 142 punktiga Tim Gajser (Sloveenia, Honda) ja kolmandal kohal 129 punktiga Cairoli. Tanel Leok on nelja punktiga 32. kohal.

MX2 klassi kvalifikatsioonis oli meie parim Sahkar Racing meeskonna sõitja Hardi Roosiorg (KTM), kes sai 21. koha. A1M Motorsport Husqvarna tiimis sõitev Johannes Nermann oli varutsiklil kolmekümneteine. Startidega tihti hädas olev Roosiorg ei suutnud üllatust pakkuda ka avasõidus ning tal tuli sõitu alustada top 30 piirilt. Rajal suutis Hardi aga väga head kiirust näidata ning sõidu lõpuks tõusis ta kahekümnendale kohale, mis andis ka ühe MM-punkti. Johannes Nermann lõpetas sõidu 26. kohal. Stardi järel oli liidrikohal sarja juhtiv Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM), kuid hooaja eel tema suurimaks konkurendiks peetud Jago Geerts (Belgia, Yamaha) pani noore konkurendi kohe surve alla ja sõidu keskel õnnestuski tal prantslasest mööduda. Geerts kontrollis seejärel sõitu kindlalt ning võttis ka võidu. Vialle ei suutnud ka teist kohta hoida, sest temast olid kiiremad meeskonnakaaslased Roan Van De Moosdijk (Holland, Kawasaki) ja Mathys Boisrame (Prantsusmaa, Kawasaki).

Teist sõitu alustas Roosiorg tunduvalt paremini ja ta pääses kohe stardi järel punktikoha lähedale. Selline algus andis Hardile võimaluse püüda juba kõrgemat kohta ja see tuli tal ka väga hästi välja. Veel eelviimasel ringil kohta parandanud Roosiorg tõusis lõpuks viieteistkümnendale kohale. Oma parima MM-i sõidu tegi ka Nermann, kes sõidu 21. kohal lõpetas ja esimesena punktidest ilma jäi. Stardi järel liidriks asunud Geertsile kiiruse poolest keegi vastu ei suutnud hakata ja ta võttis võidu ka teises sõidus. Ka kaks järgnevat kohta kuulusid samadele meestele nagu avasõidus, teisena tuli finishisse Van De Moosdijk ja kolmandana Boisrame.

Etapi kokkuvõttes teenis 50 punktiga esikoha Jago Geerts. Teisele kohale tuli 44 punktiga Roan Van De Moosdijk ja kolmandale kohale 40 punktiga Mathys Boisrame. Hardi Roosiorg oli 7 punktiga kaheksateistkümnes ja Johannes Nermann kahekümneviies. Sarja kokkuvõttes asub Roosiorg 24 punktiga 22. kohal. Liidrina jätkab Tom Vialle, kellel on koos 170 punkti. Etapi võitnud Geertsil on teisena koos 162 punkti. Kolmas on 123 punktiga Jed Beaton.

Eesti drifti hooaeg jätkus Laitses, kus probleemide kiuste viis võidu koju Oliver Randalu

Nädalavahetusel toimus Laitse RallyParkis kauaoodatud “Jump for Drift”, kus olid kohal Eesti ja Läti paremad sõitjad. Tegemist oli Eesti ja Läti Meistrivõistlustega teise etapiga, ning street ja semipro klasside neljanda etapiga.

Pro klassis pingelises heitluses ja probleemide kiuste saavutas esimese koha Oliver Randalu. Teisele kohale võitles vanameister Allan Lätt ja kolmanda kohaga pidi selle korral leppima 15-aastane Läti sõitja Nikolass Bertans.

“Tegemist oli seinstest etappidest ühe keerukama väljakutsega kogu tiimile. Reedel kui auto trenni jaoks rajale saime otsustas pärast 50 meetrit sõitmist käigukast laiali minna, misjärel suundusime kohe tagasi garaaži. Olukord läks aina keerulisemaks, kuna käigukastis läks katki üks oluline komponent, mida eestist ei ole võimalik saada ja lähim koht oli Riia. Õnneks ulatas oma abikäe Läti sõitja, kes selle hommikul kella kuueks meieni toimetas. Kvalifikatsioonis saime üsna hea tulemuse ja tandemites oli õnne, kuna vastased eksisid. Vanameister Allan Lätiga olid mõlemad tandem sõidud tasavägised, kuid selle korral tuli esikoht meile” kommenteeris võitja Oliver Randalu.

Kuivõrd Laitse rada on küllaltki nõudlik, siis tuli lisaks autode vahelistele plekimõlkimistele ette ka mitmeid avariisid vastu raja äärt, kus kannatajateks jäid õnneks siiski autod, mitte inimesed.

Kõige kõvema kokkupõrke betooniga tegi Läti sõitja Raivis Alksar, kes tandem sõidus eksimuse tõttu betoon piiridesse põrutas.

Semipro klassis oli poodiumil ainukese eestlasena Marco Prems, kes peale tuliseid tandemeid läti sõitjatega astus poodiumi kõrgeimale astmele – esimene koht.

Street klassis olid poodiumil Läti sõitjad. Eesti sõitjad Karel Piiroja ja Siim Roop jõudsid ainukeste eestlastena TOP 8.

“Jump for Drift” osales kokku 87 sõitjat, kellest pooled olid eesti sõitjad.
Street klass paistis silma tõusnud aktiivsusega, selles klassis oli rekordarv viiskümmend osalejat.

Kohal oli palju pealtvaatajaid, kes said suviselt sooja ilma kõrvale näha võimsaid drifti sõite ja proovida ka ise kätt driftimises selleks ettevalmistatud puldiautodega.

Järgmine drifti etapp eestis on 18-19. September 2020 Kehala Ringrajal.

Tulemused:

Pro – klass

1. Oliver Randalu
2. Allan Lätt
3. Nikolass Bertans

Semipro klass

1. Marco Prems
2. Edvards Zodzins
3. Andris Liparts

Street klass

1. Aleksandrs Vlasovs
2. Daniels Lacis
3. Edgars Krogeris

Karel Kutsar ja Meico Vettik tõusid Läti EM-etapil poodiumile

Lätis Kegumsi krossirajal toimus teisipäeval 11. augustil Euroopa meistrivõistluste etapp EMX 250 ja EMX Open klassidele. Mõlemas klassis oli eestlastel põhjust rõõmustamiseks, kui EMX Open klassis võttis etapivõidu Karel Kutsar (pildil) ja EMX 250 klassis tuli teisele kohale Meico Vettik.

EMX Open klassi kvalifikatsioonis suutis parima ringiaja välja sõita Karel Kutsar (KTM), Andero Lusbo (Husqvarna) oli paremuselt kümnes ja Tanel Rauk (KTM) kahekümneviies. Avasõidus võttis liidrikoha enda kätte soomlane Kim Savaste (KTM), teisele kohale asus Cornelius Toendel (Norra, Honda) ja kolmandaks tõusis kiiresti Kutsar, kelle seljataga oli kohe avaetapi võitnud lätlane Toms Macuks (KTM). Nii Kutsar kui ka Macuks said peagi norrakast mööda ja asusid Savastet jälitama. Sõidu keskel lasi Kutsar aga läbi mõned eksimused mille koha Macuks ära kasutas. Sõidu lõpp aga kuulus taas Kutsarile, kes viimasel ringil suutis Macuksi kinni püüda ja temast mööduda. Võitjaks tuli suurepärase sõidu teinud Savaste, teine oli Kutsar ja kolmas Macuks. Peale sõitu aga Macuksi tulemus tühistatim kuna ta oli igal ringil ühe hüppe kõrvalt lõiganud ja sellega eelise teiste ees saanud. Kolmandaks tõusis seejärel Miro Sihvonen (Soome, Husqvarna). Lusbo sai kahjuks kohtutava stardi, kuid korraliku sõiduga tõusis ta lõpuks viiendale kohale. Tanel Rauk sai kirja 22. koha.

Teise sõidu alguses toimus stardis kohe kukkumine, kus kannatajaks oli Macuks, tema enam jätkata ei saanudki ja see andis hea võimaluse Kutsarile liidrikohta kindlustada. Eestlane tegigi hea stardi ning pääses kolmandale kohale ning kuuendal ringil tõusis ta juba liidriks ja sealt edasi oli sõit täielikult meie mehe kontrolli all. Kutsar võitiski sõidu kindlalt Savaste ja Stefan Ekeroldi (Saksamaa, Suzuki) ees. Parema sõidu tegi ka Lusbo, kes vaatamata ühele kukkumisele neljandana sõidu lõpetas. Rauk katkestas sõidu.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Karel Kutsar, teine oli samade punktidega Savaste ja kolmas 38 punktiga Ekerold. Lusbo oli 34 punktiga neljas.
Kahe etapi järel tõusis üldliidriks 91 punktiga Kutsar, teisel kohal on 77 punktiga Savaste ja kolmandal kohal 73 punktiga Ekerold. Lusbo on 70 punktiga neljas.

EMX 250 klassile oli kavas hooaja kolmas etapp. Meie suurimaks lootuseks oli täna Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna), kes peale kahte etappi sarjas neljandat kohta hoidis, kuid meie tänaseks sangariks osutus hoopis Meico Vettik (KTM), kes kvalifikatsioonis oli alles kahekümnendat aega näidanud. Avasõidus suutis Vettik teha suurepärase stardi ja ta võttis sisse kolmanda positsiooni. Tema ees olid kaks prantslast Tom Guyon (KTM) ja sarja liider Thibault Benistant (Yamaha). Esikolmik suutiski ees sellist tempot tegema hakata, et teistega hakkas vahe sisse tulema. Vettik hakkas sõidu keskel liidritest maha jääma ning ka paar konkurenti tulid ohtlikult lähedale, kuid ta suutis oma kohta ikkagi hoida ning tuli finishisse kolmandana. Sõidu võitis Benistant, teine oli Guyon. Talvikul hakkas viltu minema aga juba stardist alates. Stardikurvis ta kukkus ning seejärel asus ta kiiresti kohti tagasi võtma, kuid liigne rutakus maksis kätte ja ta kukkus veel mitu korda ning finishis oli meie mees 19. kohal. Kaarel Tilk lõpetas sõidu 32. kohal.

Teises sõidus tegi taas korraliku stardi Vettik, kes oli avaringilt tulles seitsmes. Enamuse sõidust püsiski ta seitsmendal/kaheksandal kohal. Kui paar päeva varem toimunud etapil Vettik teises sõidus kustus, siis täna suutis ta lõpuni pingutada ja sõidu lõpuks oli ta kuues. Parema sõidu suutis teha ka Talviku, kes avaringi järel viieteistkümnendalt kohalt lõpuks seitsmendaks tõusis. Esikoha napsas teiste ees jällegi Benistant, teise koha võttis rootslane Isak Gifting (KTM) ja kolmanda koha Hakon Fredsiken (Rootsi, Yamaha). Tilk sai kirja 33. koha.

Etapi kokkuvõttes teenis Meico Vettik 35 punktiga teise koha. Esikoha sai 50 punktiga Benistant, kolmas oli 31 punktiga Gifting. Talviku tuli 16 punktiga 12. kohale.
Sarja kokkuvõttes jätkab kindla liidrina 129 punktiga Benistant, teisel kohal on 105 punktiga Gifting ja kolmandal kohal 93 punktiga Guadagnini (Itaalia, Husqvarna). Talviku asub 77 punktiga viiendal kohal ja Vettik 50 punktiga kümnendal kohal.

Kadri Ehamäe võitis Soome karikavõistluste etapi Kuopios

Kuopios sõideti meie põhjanaabrite MX Liiga raames ka naiste klassi Soome karikavõistluste etapp, kus head hoogu näitas vigastusest taastunud Kadri Ehamäe, kes eelmisel etapil polnud veel oma parimas vormis ja pidi neljanda kohaga leppima.

Kuopio kvalifikatsioonis sai Kadri Ehamäe (Yamaha) 18 osaleja hulgas korraliku kolmanda ringiaja. Esimese finaalsõidu start ebaõnnestus eestlannal aga täielikult, kui ta hakkas 14. koha pealt ette poole sõitma. Eestlanna hoog oli aga niivõrd hea, et sõidu keskel oli ta viies ning kaks ringi enne lõppu tõusis kolmandale kohale, kus ta ka sõidu lõpetas.
Teine start oli veidi parem, kui Kadri oli esikümne lõpus. Sõidu keskel tõusis ta teisele kohale ja asus liidrit Ria Virtaneni jälitama. Ehamäe õnneks hakkas Virtanen palju vigu tegema ja ring enne lõppu tõusis Ehamäe ise esimeseks ja kihutas ka esimesena ruudulise lipu alt läbi.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Ehamäe (45 punkti) etapi, teine oli Laura Kurkinen (43 ) ja kolmas Marita Nyqvist (42 p).

Ehamäe järgmine Soome karikavõistluste sõit toimub juba sellel pühapäeval Hyvinkääl.

Varik/Kunnas ja Saar võidutsesid Toilas

Kert Varik/Lari Kunnas (nr 6). Foto: Rauno Kais

Toila külje all asuval Pühajõe krossirajal jätkusid Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused külgkorvidele ja quadidele, kus esimestel võtsid etapivõidu Kert Varik ja Lari Kunnas ning viimastel valitsev Euroopa meister Kevin Saar.

Külgkorvidel võitis esimese finaalsõidu stardi eelmise aasta MM-i kuues mees Kert Varik, kellel tänavu korvimeheks soomlane Lari Kunnas. Alguses püsisid nende tuules lühikest aega Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu (Zabel, MK GasGas), kuid mida aeg edasi, seda suuremaks esiduo vahe kärises ja Varik/Kunnas (WSP Husqvarna, AYR Racing Team) võtsid sõidust lõpuks kindla võidu. Enamus sõidust pidid Normak/Kasesalu teist kohta kaitsma Gert Gordejevi ja valitseva maailmameistri lätlase Kaspars Stupelise vastu ning sarnaselt eelmisele etapile pidas noorte meeste närv vastu ja nad lõpetasid poolesekundilise eduga Gordejev/Stupelise (Husqvarna, RedMoto Racing) ees teisena.
Teises sõidus said Varik/Kunnas taas kohe ees minema ja saavutasid taas kindla võidu. Teisele kohale heitlesid Normak/Kasesalu ja Gordejev/Stupelis ja elle duelli lahendus saabus traagiliselt sõidu teises pooles, kui ühel hüppel Normak/Kasesalu tsikkel kaldus liiga vasakule küljele, mille tulemusena Normak lendas tsiklilt ning üksi reisijaks jäänud Kasesalu tuiskas tsikliga rajalt välja. Õnneks meestega midagi hullu ei juhtunud ja nad jätkasid hiljem sõitu, kuid enamat viiendast kohast nad ei suutnud. Varik/Kunnase järel lõpetasid seega teisena Gordejev/Stupelis ja kolmandana avasõidu viiendad Robert Lihtsa/Birger Taal (Kagu MK).
Kahe sõidu kokkuvõttes võitsid seega Varik/Kunnas, teised olid Gordejev/Stupelis ja kolmandad Normak/Kasesalu, kes jätkavad aga 4 punktilise eduga Varik/Kunnase ees meistrivõistluste liidrikohal.

Quad Openis oli taas löömatu viimase kolme aasta Euroopa meister Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC), kes näitas taas sellist kiirust, et enamus teistest konkurentidest kaotasid talle vähemalt ühe ringiga. Avasõidus jäi Saarega samale ringile ainult lätlane Kristians Sondors (Honda) ning kolmandaks tulnud Janno Oja (Yamaha, Tihemetsa MK) kaotas võitjale juba ringiga.
Teises sõidus suutis Saarega sama arvu ringe läbida avasõidu stardis korraliku kukkumise läbi teinud, kuid lõpus siiski end neljandaks kihutanud lätlane Atis Breds (Honda). Sondors oli seekord kolmas, kuid jäi ka Saarele juba ringiga alla.
Kevin Saar võttis Toilast taas maksimumpunktid, Sondors oli teine ja Breds kolmas. Saar jätkab maksimumpunktidega ka meistrivõistluste liidrikohal.
Samades sõitudes osalenud vanusegrupis 35+ sõitsid end seekord esikolmikusse Yamahadel kihutanud Talis Kähr (Kagu MK), Indrek Uusmaa (Sõmerpalu MK) ja Indrek Maaslieb (Kiviõli Moto- ja Ekstreemspordi klubi).

Kevin Saar. Foto: Rauno Kais

Quad Junioris võidutses seekord Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes oli parim avasõidus ja viimases Tanel Põdra (Husqvarna, Pärnu MC) järel teine. Avasõidus neljanda kohaga leppima pidanud Põdrale kuulus teine ja võidukihutamised 2. ja 3. kohal lõpetanud Rasmus Sõnale (Honda, Äksi39Team) kolmas koht.
Noortega koos rajal olnud veteranide parim oli Toilas Olari Saarme (KTM, Sõmerpalu MK) klubikaaslase Rene Tarendi (Yamaha) ja Mark Saare (Kawasaki, RedMoto Racing) ees.

Quad 100ste läks aga kolmikvõit Lätti Markuss Augustovskisele (KTM), Martins Puhalskisele ja Karlis Straubergsile (mõlemad Honda). Väikseimas meistrivõistluste klassis ATV Lapsed saavutas taas etapivõidu Roberts Trautmanis (Apex), järgmised kaks kohta läksid aga Linnamäe krossiklubi väikestele kihutajatele Argo Algmale (Apex) ja Pätrik Ilmale (Cobra).
Eesti karikavõistlustel võistlevate külgvankrite veteranide nooremas 45+ arvestuses võitsid kolmanda etapi järjest Renee Reinu/ Teet Eier (KTM, Kohila Motospordiklubi), kellele seekord järgnesid Erik Vahter/ Jüri Saan (Husqvarna, Kose AMK) ja Argo Põldsaar/ Ruslan Talf (KTM, Kohila Sidecar Cross Team). Eakamate 55+ parimaid olid seekord Läti isa-poeg tandem Andris ja Karlis Bickovskis (MTH), teise koha said Märt Arula/ Sten Niitsoo (Husqvarna, Kose AMK) ja kolmanda Sverre Lamp/ Indrek Aljes (KTM, Saku MK).
Veteranidega koos sõitnud naiste klassis võidutsesid Katrin Põldma/ Rain Vaikmäe (KTM, MK D&T) Saire Tamme-Päll/Uno Päll (Zabel, Paikuse MK) ees.

Kohalikele Ida-Viru MX auhindadele sõitnud ainsas sooloklassis ei leidunud vastast narvalasele Dmitri Vinogradovile (KTM, Narva motoklub), kellele järgnesid Fred-Georg Pääro (KTM, Pühajõe MK) ja Rauno Voldek (KTM, Jõhvi motoklubi).

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused jätkuvad tuleval pühapäeval 16. augustil Türi lähistel Kihli motokeskuses, kus on taas stardis külgkorvid ja quadid.

Toila tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1790858

Eesti meistri- ja karikavõistluste tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

Leok ja Roosiorg teenisid Lätis MM punkte

Tanel Leok. Foto: Rauno Kais

Motokrossi maailmameistrivõistlused jätkusid pärast viie kuulist pausi sel nädalavahetusel Lätis Kegumsi krossirajal. Kolmandal etapil teenis A1M Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok MXGP klassis ühe punktiga 23. koha. Sahkar Racing meeskonna sõitja Hari Roosiorg tuli MX2 klassis kolme punktiga 19. kohale.

MXGP klassi kvalifikatsioonis suutis Tanel Leok välja sõita kahekümneüheksanda aja (2:01:181). Kiireima ringiaja tegi valitsev maailmameister Tim Gajser (1:54:646), teise aja sõitis välja Jeremy Seewer (1:55:174) ja kolmanda aja Jeffrey Herlings (1:55:263). Balti riikide sõitjatest näitas parimat aega Arminas Jasikonis (1:55:475), kes oli viies.

Esimeses sõidus jäi Leok stardikurvis toimunud kukkumisse kinni ja avaringile tuli tal minna kolmekümnendal kohal. Sõidu edenedes hakkas Leok vaikselt kiirust koguma ning kohti parandama. Punktikoht jäi siiski avasõidus püüdmatuks, sest Tanel jõudis finishisse 22. kohal. Stardi järel asus sõidu liidriks Tim Gajser (Sloveenia, Honda), teda asus jälitama Glenn Coldenhoff (Holland, Gas Gas). Gajseri sõiduviga lubas peagi liidrikohale Coldenhoffi, kuid sõidu keskel vastas hollandlane ise sõiduveaga ja liidriks pääses jälle Gajser. Sloveen sel korral rohkem kingitusi ei teinud ja ta võitis sõidu. Teisena tuli finishisse Coldengoff ja kolmandana Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki). KTM-i tehasemeeskonna kolmikust suutis parima koha välja sõitja Jeffrey Herlings (Holland, KTM), kes sai tänu tugevale lõpule neljanda koha.

Teise sõidu alguses võitles Leok taas kohtadele 25-30. Esimestel ringidel läks Tanelil aega, et head rütmi leida ja nii langes ta korraks kolmekümnenda koha piirimaile. Sõidu edenedes hakkas aga Leok ühe paremasse hoogu minema ning vaikselt hakkas ka positsioon rajal paranema. Oma parimad ringid suutiski Tanel teha siis kui teised olid juba väsinud ja see aitas ta lõpuks kahekümnendale kohale ning tasuks ka üks MM-punkt. Stardi järel liidriks asunud Coldenhoff juhatas tervet et sõitu, kuid viimastel ringidel sai talle ohtlikult lähedale Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha). Coldenhoff pidi viimasel ringil veel kõik mängu panema, et esikohta kaitsta ja see tal ka õnnestus. Seewer lõpetas sõidu teisena ja Romain Febve kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Coldenhoff, teine oli 41 punktiga Gajser ja kolmas 40 punktiga Febvre. Tanel Leok teenis ühe punktiga 23. koha. Sarja kokkuvõttes asub Leok nüüd 4 punktiga kolmekümnendal kohal. Liidrikohal on 130 punktiga Jeffrey Herlings, teine on 126 punktiga Tim Gajser ja kolmas 103 punktiga Glenn Coldenhoff.

MX2 klassi kvalifikatsioonis oli parim eestlane A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Johannes Nermann (2:01:772). Selle ajaga oli Nermann kahekümnekuues. Sahkar KTM meeskonna sõitja Hardi Roosiorg sai ajaga 2:02:605 kahekümnekaheksanda koha. Parima aja sõitis välja prantslane Mathys Boisrame (1:55:555), teise aja sai Roan Van De Moosdijk (1:55:889) ja kolmanda aja Jed Beaton (1:56:544).

Avasõidus tegi meie meestest parema stardi Nermann, kes pääses kohe punktikohale top 20 lõppu. Kahjuks lõppes Nermanni sõit juba neljandal ringil kui ta kukkus. Hardi Roosiorul start nii hästi välja ei tulnud ja temal tuli sõitu alustada kolmekümnendalt kohalt. Rajal oli Hardi aga piisavalt kiire, et sõidu teises poole tõusta punktikoha piirile. Viimastel ringidel õnnestuski tal veel mõned möödasõidud teha ja finishisse jõudis Roosiorg 18. kohal, mis andis talle 3 punkti. Sõitu juhtis algusest lõpuni sarja liider Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM). Tema suurim konkurent Jago Geerts (Belgia, Yamaha) pääses teisele kohale, kuid mitu kukkumist rikkusid belglase sõidu ja lõpuks tuli tal alles 16. kohaga leppida. Teisena lõpetas avasõidu Roan Van De Moosdijk (Holland, Kawasaki) ja kolmandana mitmeid sõiduvigu teinud, kuid väga kiirelt sõitnud Ruben Fernandez (Hispaania, Yamaha).

Teist sõitu alustas meie sõitjatest paremini taas Nermann, kuid sarnaselt avasõidule jäi ta ka sel korral raja äärde. Taas kehva stardi teinud Roosiorul tuli sõitu jälle viimaste seast alustada. Kogu sõidu tublist võidelnud Hardi suutis lõpuks jälle punktikoha välja võidelda kui ta tuli finishisse 19. kohal. Stardi järel võttis esikoha taas enda kätte Vialle, kuid sel korral suutis ka Geerts suuremaid vigu vältida ja ta hoidis noort prantslast pideva surve all. Sõidu keskel pääseski Geerts ise juhtima, kuid ka Vialle ei tahtnud alla anda. Viimase ringi alguses suutiski Vialle ise liidriks tõusta, kuid Geerts võitles koha pool ringi hiljem tagasi ja võitis ikkagi sõidu. Vialle lõpetas teisena ja Mathys Boisrame (Prantsusmaa, Kawasaki) kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Vialle, teine oli 40 punkiga Van De Moosdijk ja kolmas 38 punktiga Boisrame. Hardi Roosiorg tuli viie punktiga üheksateistkümnendaks. Kolme etapi järel on liidrikoha 134 punktiga Vialle, teine on 112 punktiga Geerts ja kolmas 95 punktiga Jed Beaton (Austraalia, Husqvarna). Hardi Roosiorg hoiab 17 punktiga kahekümnendat kohta.

Järgmine etapp toimub juba kolmapäeval taas Kegumsi krossirajal.

Hannes Soomer: “Peame leidma selle, mis esiviisikust puudu jääb”

Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha) oli täna Portugalis Portimaos Supersport klassi kolmandal MM-etapil teises võistlussõidus kaheksas.

Soomer ütles, et eilsed probleemid tsikli esiotsa pidamisega suudeti tänaseks võistlussõiduks kõrvaldada ning ta oli esiviisikule taas palju lähemal. Soomer sai hea stardi ja sõitis paar esimest ringi kuuendal kohal. Seejärel langes ta kaheksandaks, siis üheksandaks, kuid tõusus peale Rafaele De Rosa (MV Agusta Reparto Corse) kukkumist tagasi kaheksandale kohale.

“Viies koht oli väga lähedal, kuid lõpptulemusse läheb ikkagi kirja kaheksas koht,” ütles Soomer. Finišis kaotas ta viiendaks tulnud Phillipp Oettlile (Kawasaki Puccetti Racing ) 0,671 sekundit, võites paari viimase ringiga tagasi pea kolm sekundit. Viimase ringi teises pooles oli Soomer pea poole sekundi võrra kiirem eesolijaist, ent kõrgemast kohast jäi väga napilt, vaid kümnendik sekundit, puudu. “Tegin vahepeal paar väga ebaõnnestunud ringi, kuid lõpus eksisid teised, minu viimane ring oli aga sõidetud riski piiril ja väga hea,” lisas Soomer.

Rekordilise viienda järjestikkuse võidu Supersport klassis saavutas Andrea Locatelli (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team). 

Soomer hoiab hetkel maailmameistrivõistlustel 39 punktiga üheksandat kohta. Supersport klassi MM-i järgmine etapp toimub 28.-30. augustil Hispaanias Aragonis. Järgmise etapini jäänud paari nädalaga tahavad Soomer ja meeskond leida põhjust, mis kõrgematele kohtadele heitlemiseks puudu jääb. 

Hannes Soomer. Foto: GeeBee images.

Paikuse enduro teise päeva võitis Priit Biene

Priit Biene. Foto: Helen Urbanik

Tänasel Paikuse enduro teisel võistluspäeval võitis üldarvestuses Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing) ajaga 1:02.12,9.

Tänane päev sujus Bienel paremini kui eilne ja ta suutis vahe eilse kiireima, Elary Taluga (KTM, Sõmerpalu MK) tagasi sõita ning Talu veel 6,1 sekundiga edestada. Kui eile kurtis Biene, et krossikatse ei taha tal hästi sujuda, siis täna sõitis ta esimesel ringil krossikatsel välja parima aja. “Aga põllul sõitu pean veel harjutama — Eestis ei ole selleks eriti võimalust, Euroopas on aga igal endurol selline põld sees,” ütles Biene. “Kohe peale autasustamist lähengi veel siia Paikuse põllule trenni tegema!”

Talu sõnul ei olnud tal täna nii head tunnet kui eile ning ta üritas kuumal päeval säilitada külma pead ja sõitu rahulikult võtta. “Selline see võidusõit kord on,” nentis Talu.

Paikuse endurol esimest korda osalenud ja E 40+ klassi kogenud lätlase Einars Vintersi ees võitnud Antti Laine (KTM) ütles samuti, et rada talle väga meeldis, ka ülesõidud, kus leidus põnevaid kohti. “Aga põllul sõitu pean treenima. Lähen siit Soome tagasi, kus vennal on maad ja saan tema juurde endale raja teha,” ütles Laine.

Tänased klasside võitjad: E 1 Janne Ihalainen (KTM); E 2 Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing); E 3 Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK); E 40+ Antti Laine (KTM); E Juunior 16+ Kristian Aatsinki (Beta, Soome); Hobi 4 T Toomas Palmissaar (KTM, Pärnu Motoclub); Hobi 2 T Timo Hermlin (Husqvarna, Sõmerpalu MK); V 50+ Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK); E Women Hanna Anton (Husqvarna, Sõmerpalu MK); V 60+ Pekka Sointula (KTM, Soome); Algajad 4T Arturs Semjonovs (KTM, Läti); Algajad 2T Virko Noor (Husqvarna, Motoklubi AEX); Kärnataja 4T Martin Tammetalu (Husqvana); Kärnataja 2T Ain Musting (KTM, RedMoto Racing).

Klubide arvestuses võitis Läti CEC. IS. Racing (121 punkt) Sõmerpalu Motoklubi (119 p) ja teise Läti klubi Motosports RT (110 p) ees.

Enduro Eesti meistrivõistluste neljas etapp toimub juba järgmisel laupäeval, 15. augustil Pärnumaal Jõesuus.

Võistluse tulemused leiab lehelt www.enduro.ee

Eestlased tegid Lätis Euroopa meistrivõistluste klassides suurepärase päeva

Jörgen-Matthias Talviku. Foto: Rauno Kais

Lätis Kegumsis jätkusid sellel nädalavahetusel 5 kuulise pausi järel EMX 250 klassi euroopa meistrivõistlused. Teisel etapil tegi suurepärase võistluse Jörgen-Matthias Talviku, kes saavutas etapi kokkuvõttes neljanda koha. EMX Open klassi avaetapil tuli Karel Kutsar teiseks ja Andero Lusbo kolmandaks.

EMX 250 klassis suutsid finaalsõitudesse läbi kvalifikatsioonis pääseda kolm eestlast. Esimeses grupis sõitis kaheksanda aja välja 2-taktilisel tsiklil sõitnud Meico Vettik. Samas grupis oli ka Kaarel Tilk, kes jäi kahekümnekolmandaks ning finaalidesse ei pääsenud. Teises grupis oli suurepärases hoos Jörgen-Matthias Talviku, kes oli kiireima Kay de Wolfi järel teine. Finaali koha lunastas samas grupis ka Martin Michelis, kes oli kaheksateistkümnes.

Avasõidus tegi meie poistest parima stardi Talviku, kes avaringilt tagasi tuli kuuendana. Kohe möödus ta lätlasest Thomas Sileikast, kuid esinelik suutis juba selle ajaga väikese vahe sisse sõita ja etteruttavalt võib öelda, et Jörgen-Matthiasel ei õnnestunudki neid sõiduga kinni püüda. Tema õnneks tegi ise sõiduvea prantslane Tom Guyon ja nii tuli Talviku finishisse suurepärasel neljandal kohal. Väga ilusa sõidu ta ka Meico Vettik, kes korraliku stardi järel kohe top 10 piiri peale jõudis. Sealt edasi tegi Vettik sõidu alguses mitu ilusat möödasõitu ja tõusis juba kuuendale kohale. Sõidu lõpus suutis temast mööduda küll eelmise aasta 125cc klassi maailmameister Guadagnini, kuid Guyon kehv sõidu lõpp lubas Vettikul lõpuks ikkagi kuuendanda lõpetada. Sõidu võitis prantslane Thibault Benistant, teine oli rootslane Isak Gifting ja kolmas rootslane Tim Edberg. Martin Michelis lõpetas avasõidu 28. kohal.

Teises sõidus tegi super stardi Meico Vettik, kes võttis sisse liidrikoha. Kahjuks Meico oma kohta kaua hoida ei suutnud juba juba ringi lõpuks oli ta langenud kolmandaks. Kahjuks läks Meicol kogu ülejäänud sõit mitmete vigade tõttu allamäge ja lõpuks sai ta kirja alles 26. koha. Avaringil top 10 piiril olnud Jörgen-Matthias Talviku suutis aga super sõidu teha. Sõidu esimeses pooles näitas ta väga head agressiivsust ning ta tõusis neljandaks ringiks juba neljandale kohale. Kui kolmandal kohal sõitnud sarja liider Boegh Damm eksis, siis tõusis Talviku juba kolmandale kohale. Seda kohta suutis ta ka lõpuni hoida ning tasuks elu esimene EMX 250 klassi poodiumikoht sõidust. Hullumeelselt kõva lahingu esikohale pidasid Guadagnini ja Benistant. Enamuse sõidust juhtinud Guadagninil näis võit taskus olevat, kuid viimastel ringidel pani Benistant kõik mängu ning tal õnnestuski viimasel ringil juba juhtima asuda. Kuid seal samas tegi ta väikse apsu ja taas pääses liidrikohale Guadagningi, kes napilt sellest ka lõpuni kinni hoidis. Teises sõidus parandas oma tulemust Martin Michelis, kes tuli finishisse 27. kohal.

Päeva kokkuvõttes teenis Talviku 38 punktiga neljanda koha. Etapivõidu sai 47 punktiga Benistant, teine oli 41 punktiga Guadagnini ja kolmas 40 punktiga Gifting. Meico Vetti oli 15 punktiga üheteistkümnes ja Martin Michelis kolmekümnes. Kahe etapi järel on Talviku 61 punktiga neljandal kohal. Liidriks tõusis79 punktiga Benistant, teine on 74 punktiga Gifting ja kolmas 68 punktiga Guadagnini.

Paikuse enduro esimesel päeval oli kiireim Elary Talu

Elary Talu. Foto: Helen Urbanik

Paikuse enduro esimese võistluspäeva võitis üldarvestuses Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) ajaga 37.20,8 minutit.

Paikuse endurol on kõik justkui nii nagu juba aastaid, ent ometi leidub kõigile midagi uut ja üllatavat. Sõitjad olid tänaseks päevaks ette valmistatud rajaga rahul juba peale läbijalutamist ja enne startiminekut. “Pikad sirged, mõnusad kurvid, kus kallutada,” kirjeldas Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing) põllule rajatud krossikatset. “Metsas on endurokatsel rada ATV taha kinnitatud rehvidega siledaks tõmmatud – superluks!” Sel aastal oli ülesõidul taaskord sees ka pealtvaatajate lemmik, niinimetatud lasketiiru osa ehk raske turbalõik, mis on praktiliselt põhjatu pinnas enese kinnikaevamiseks ja kus augud iga ringiga üha mudasemaks läksid.

Täna üldarvestuses ja klassis E 3 kiireim olnud Elary Talu jäi päevaga rahule, kui viimase endurokatse kukkumine välja arvata. E 2 klassi võitja Priit Biene kaotas Talule 8,2 sekundiga, olles just krossikatsetel aeglasem ja enduros kiirem. “Täna rajal sai kinnitust see, mida enne starti arvasin: metsas ma oskan sõita, aga põllul krossikatset mitte,” kinnitas ka sõitja ise.

Priit Biene: “Homme pean Elarylt kuidagi ligi 10 sekundit tagasi võitma. Minu selle aasta eesmärk on võita Toivo Nikopensiuse rändkarikas, mille saab hooaja üldarvestuse kiireim sõitja ja hetkel on Elary minust nii palju ees.”

E 1 klassi võitis kiire Soome noormees Janne Ihalainen (KTM), samas klassis jäi teiseks Andres Kukk (KTM, RedMoto Racing). “Võtsin veidi rahulikumalt, ei kukkunud ja sõiduga olen rahul,” ütles Kukk. “See, et kiire soomlane ees oli, on loogiline, ta sõidab Soomes A-klassi eesotsas.”

Klassis E 40+ võttis esikoha päeva jooksul oma tulemust märgatavalt parandanud Antti Laine, Saaremaal elav soomlane, kes on Enduro GP Estonia rajameister ja osales Paikuse endurol esimest korda. Esimene eestlane selles klassis oli täna viienda aja sõitnud Rene Jerbach (Husqvarna, RedMoto Racing). “Olin oma klassi esimestest ainus, kes sõitis kasutatud rehviga, aga tundsin, et liivas läks sellega ikka raskeks,” rääkis Jerbach. “Aga olen rahul, praegu keskendun rohkem hard endurodele, ei ole enduro trennigi teinud ja tulin siia lihtsalt sõpradega kaasa sõitma.”

Tänased klasside võitjad: E 1 Janne Ihalainen (KTM); E 2 Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing); E 3 Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK); E 40+ Antti Laine (KTM); E Juunior 16+ Kristian Aatsinki (Beta, Soome); Hobi 4 T Toomas Palmissaar (KTM, Pärnu Motoclub); Hobi 2 T Timo Hermlin (Husqvarna, Sõmerpalu MK); V 50+ Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK); E Women Hanna Anton (Husqvarna, Sõmerpalu MK); V 60+ Pekka Sointula (KTM, Soome); Algajad 4T Arturs Semjonovs (KTM, Läti); Algajad 2T Rene Šapran (Gas Gas, Motosordiklubi GasGas); Kärnataja 4T Martin Tammetalu (Husqvana); Kärnataja 2T Ain Musting (KTM, RedMoto Racing).

Homme antakse Paikusel esimese mootorratta start kell 9:30. Kõik klassid välja arvatud V 60+ sõidavad teisel päeval 2 ringi.

Võistluse tulemused leiab lehelt www.enduro.ee

Toilast saab nädalavahetusel motokrossi pealinn

Sellel nädalavahetusel kolib krossikaravan Toila lähistele Pühajõe motokeskusesse, kus saab näha kahel päeval tippmotokrossi.

Laupäeval kihutavad Pühajõe huvitaval rajal soolotsiklid ning seda MX A Eesti karikavõistluste ja Harrastajate TOP200 sarja kolmandal etapil. Pühapäeval jagavad aga samal rajal Castrol Eesti motokrossi meistri- ja karikavõistluste punkte külgkorvid ja quadracerid, kus on rajal Eesti ja lähiriikide parimad sõitjad eesotsas eelmise aasta külgkorvide MM-i kuuenda mehe Kert Variku ja quadide viimase kolme aasta Euroopa meistri Kevin Saarega.
Seoses sellega, et Karksi-Nuias jäi Castrol EMV külgkorvide ja quadide etapp ilmastikutingimuste tõttu ära ning sealt klubid oma aastaarvestusse punkte ei saanud, otsustas EMFi krossikomisjon, et antud etapp asendatakse just eeloleval pühapäeval toimuva Toimuva etapiga. Ehk siis Toilast koguvad sõitjad oma ka oma klubidele väärtuslikke punkte, kuna kolm parimat EMFi klubi saavad hooaja lõpus korralikud rahalised auhinnad.

Laupäevasele võistlusele registreerunud sõitjate ja ajakavaga (asub lingil “Juhend”) saab tutvuda aadressil:
https://msport.ee/events/toila-motokross/

Pühapäeva sama info on leitav lehelt:
https://msport.ee/events/castrol-motokrossi-emv-toila-etapp/

Pirital avati Lembit Teesalule pühendatud pink

Jüri Raudsik (vasakul) ja Lembit Teesalu Foto: Karli Saul

Teisipäeval avati Pirital Kose-Kloostrimetsa ringraja stardi-finiši kohas Kose tee ja Haljas tee ristmikul nimeline pink Eesti mootorispordilegendile Lembit Teesalule.

29. juulil oma 75. sünnipäeva tähistanud Lembit Teesalu võitis oma karjääri jooksul kokku 17 Kalevi Suursõitu ning triumfeeris erinevates masinaklassides 21 korda Nõukogude Liidu meistrivõistlustel. Lisaks tuli ta Balti meistriks kolmel ja Eesti meistriks 15 korral.

Pingi idee autoriks on Teesalu kuulsaim õpilane Jüri Raudsik, kellega Teesalu jagab Kalevi Suursõitude võitude rekordit tsiklitel, kuid erinevalt Raudsikust võitis Teesalu sama võistluse ka kaks korda vormelitel.

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon tänab Tallinna linna ja Pirita Linnaosa valitsust koostöö eest pingiidee realiseerimisel.

Normak-Kasesalu ja Saar võidukad Tihemetsa EMV etapil

Markus Normak ja Karl-Markus Kasesalu. Foto: Rauno Kais

Täna peeti Tihemetsa lähistel Lauri krossirajal Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste teine etapp külgkorvidele ja quadidele. Kolmerattalisel said hooaja esimese etapivõidu Markus Normak ja Karl-Markus Kasesalu ning neljarattalistel jätkas võitudejada Kevin Saar.

Külgkorvidel võitis esimese finaalsõidu stardi juba kvalifikatsioonis kiireima ringiaja teinud eelmise aasta MM-i kuues mees Kert Varik, kellel tänavu uueks korvimeheks soomlane Lari Kunnas. Alguses püsisid nende tuules Markus Normak ja Karl-Markus Kasesalu (Zabel, MK GasGas), kuid mida aeg edasi, seda suuremaks esiduo vahe kärises ja Varik-Kunnas (WSP Husqvarna, AYR Racing Team) võtsid sõidust lõpuks kindla võidu. Sõidu teises pooles pidid Normak-Kasesalu teist kohta kaitsma Gert Gordejevi ja valitseva maailmameistri lätlase Kaspars Stupelise vastu ning noorte meest närv pidas vastu ja nad lõpetasid paari sekundilise eduga Gordejev-Stupelise (Husqvarna, RedMoto Racing) ees teisena.
Teist sõitu asusid taas juhtima Varik-Kunnas, kuid avaringil ütles nende tsikli elektroonika üles ning mehed pidid raja äärde jääma. Terve sõidu heitlesid võidule Normak-Kasesalu ja Gordejev-Stupelis, kes kihutasid ratas rattas konkurentidelt eest ning võitsid teisi lõpuks vähemalt ringiga. Gordejev-Stupelis survestasid liidreid, mis suutsid, aga Normak-Kasesalu ei vääratanud ka seekord ning võtsid napi võidu.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitsid etapi seega Normak-Kasesalu, teised olid Gordejev-Stupelis ning kolmandad Läti vennad Jurgis ja Andris Macks.

Quad Open klassis näitas taas teisest maailmast tempot viimase kolme aasta Euroopa meister Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC), kes kadus konkurentidelt eest juba avaringil. Hoolimata sellest, et noormees teenib aega kaitseväes ja ei saa tavapäraselt treenida, oli tema tempo selline, et Keviniga mahtusid avasõidus samale ringile ainult kaks konkurenti ning viimases pelgalt üks. Etapi kokkuvõttes saavutas teise koha sõidud 2. ja 3. kohal lõpetanud Saare klubikaaslane Joosep Eesmäe (Honda) ning poodiumi madalaimale astmele tõusis kohaliku Tihemetsa motoklubi sõitja Janno Oja (Yamaha), tema oli sõitudes vastavalt 3. ja 4.
Samades sõitudes osalenud vanusegrupis 35+ sõitsid end seekord esikolmikusse Kardo Saarmann (Honda, Pärnu MC), Rene Kaseste ja Varbo Vingissaar (mõlemad Yamaha).

Joosep Eesmäe (115), Kevin Saar (311), Janno Oja (9). Foto: Rauno Kais

Quad Junior arvestuses sai oma esimese võidu selles klassis eelmise aasta Quad 100 meister Tanel Põdra (Husqvarna, Pärnu MC), kellele järgnesid Karl Robin Rillo (Yamaha, RedMoto Racing) ja Virgo Mitt (Honda, Paikuse MK).
Koos noortega rajal olnud veteranide arvestuses võtsid kaksikvõidu Sõmerpalu motoklubi sõitjad Rene Tarend (Yamaha) ja Olari Saarme (Husqvarna) ning poodiumi madalaimale astmele tõusis Mark Saar (Kawasaki, RedMoto Racing).

Quad 100ste läks aga kolmikvõit Lätti Markuss Augustovskisele (KTM), Karlis Straubergsile ja Martins Puhalskisele (mõlemad Honda). Väikseimas meistrivõistluste klassis ATV Lapsed võtsid meie lõunanaabrid aga kaksikvõidu, kui esimeseks tuli Roberts Trautmanis ja teiseks Roberts Valdmanis (Apex). Lätlaste peo kolmikvõidule rikkus parima eestlasena Argo Algma (Apex, Linnamäe MK), kes tuli poodiumi madalaimale astmele.

Eesti karikavõistlustel võistlevate külgvankrite veteranide nooremas 45+ arvestuses oli esikolmik sama, mis Pärnuski, kui parimateks osutusid Renee Reinu/ Teet Eier (KTM, Kohila Motospordiklubi), teise koha said Argo Põldsaar/ Ruslan Talf (KTM, Kohila Sidecar Cross Team) ja kolmanda Erik Vahter/ Jüri Saan (Husqvarna, Kose AMK).
Eakamate 55+ parimaid olid Märt Arula/ Sten Niitsoo (Husqvarna, Kose AMK), kellele järgnesid Sverre Lamp/ Indrek Aljes (KTM, Saku MK) ning lätlased Andris ja Karlis Bickovskised (MTH).
Veteranidega koos sõitsid ka naised ja Retro klassid, kus esimestes võidutsesid Katrin Põldma/ Rain Vaikmäe, teiseks tulid Diana Pruks/ Kristo Aasma (mõlemad KTM, MK D&T) ning kolmandaks 100-protsenti õrnema soo esindajatest koosnenud tiim Kärolin ja Krislin Klemm (KTM, AYR Racing Team).
Retrosid käis rajal seekord üks ekipaaz Ants ja Ahti Siimumäe (CZ).

Külgkorvide ja quadide Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused jätkuvad juba nädala pärast 9. augustil Toilas Pühajõe krossirajal.

Tihemetsa tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1786995

EMV seisud: https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

Karro ja Talviku võidutsesid Türi EMV etapil

Matiss Karro (91), Tanel Leok (17), Karel Kutsar (132), Andero Lusbo (62), Juss Laansoo (942). Foto: Rauno Kais

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp soolotsiklitele sõideti augustikuu esimesel päeval Türi lähistel asuvas Kihli motokeskuses. Kuninglikus MX1 klassis võttis etapivõidu lätlane Matiss Karro ja MX2 klassis oli parim Jörgen-Matthias Talviku.

MX1 klassi avasõitu asus juhtima kvalifikatsiooni kiireim lätlane Matiss Karro (Husqvarna), keda seirasid Tanel Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK), Andero Lusbo (Husqvarna), Gert Krestinov (Honda, Motoextreme) ja teised. Sõidu keskel möödus Kutsar Leokist ning vahepeal oli ka Krestinov Lusbost mööda saanud ning veidi hiljem tõusis noormees ise ka Leoki ette kolmandaks. Karro kontrollis sõitu, kuid Kutsar tegi korralikku tempot ja vähendas liidriga vahet, aga sellest jäi veidi väheks ja lätlane võttis kindla võidu. Kutsar ületas lõpujoone teisena, Krestinov kolmandana ja Leok neljandana.
Teine sõit algas sarnaselt esimesega, kui Karro haaras esikoha ning tegi Leokiga väikse vahe sisse. Krestinov tõusis peagi kolmandal kohal olnud Lusbost mööda, kuid tehniliste probleemide tõttu pidi ta pika boksipeatuse tegema ning oli lõpuks 12. Leok ei lasknud Karrol terve sõidu jooksul kergelt hingata, kuid lätlane kontrollis olukorda ja võitis sõidu. Enamus sõidust kolmandana sõitnud Lusbo pidi mõned kurvid enne finišit Kutsarile alla vanduma ja nii tuli tal neljanda kohaga leppida.
Kahe sõidu kokkuvõttes võttis Türilt maksimumpunktid Karro, tänu teise sõidu tulemusele oli teine Kutsar ja Leok oli kolmas. Rajal käis ka üle aastate Juss Laansoo (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes eriti enam sõidutrenni ei tee, kuid hoolimata sellest nautis head krossipäeva ja oli kokku lausa kuues.
Kuna meistrivõistluste senine liider Harri Kullas ei saa suure tõenäosusega Inglismaal võistlemise tõttu tänavu enam Eestis sõita ja oli juba Türi etapi ajal Eestist ära, siis naasis liidrikohale avaetapil võidutsenud Karro (131 punkti), kellele järgnevad Lusbo (107 p) ja Gert Krestinov (106 p).

MX2 klassis asus esimest sõitu juhtima sellel hooajal kõik etapid võitnud Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna, Pärnu MC), keda asusid jahtima kvalifikatsiooni kiireim kodurajal võistelnud Meico Vettik (KTM, KTM Racing Estonia), Egert Pihlak (KTM, Motoextreme) ja valitsev Eesti meister Priit Rätsep (Honda, HRC Eesti Racing Team). Vettik ahistas esimestel ringidel kõvasti Talvikut, kuid liider ei vääratanud ning püsis esimesena ruudulise lipu langemiseni. Rätsep sai tänu Vettiku apsule konkurendi kätte ja tõusis ise teiseks, kus ta püsis ka Vettiku ees sõidu lõpuni.
Teises stardis oli parim kodupubliku rõõmuks Vettik, kellele järgnesid Rätsep ja Talviku, kes juba esmalt avaringil Rätsepast möödus ja mõned ringid hiljem ka Vettikust. Esitrio sõitis väikeste vahedega enamus sõidust, kuid kuna keegi möödasõite ei teinud, siis oli järjekord lõpujoonel Talviku, Vettik ja Rätsep.
Etapivõidu võttis seega Talviku, teine oli tänu teisele sõidule Vettik ja kolmas Rätsep. Meistrivõistluste kindla liidrina jätkab 147 punktiga Talviku, teine on Türil nii sõitudes kui kokku neljas olnud Kutsar (116 p), kes edestab Rätsepa ühe punktiga.
Koos MX2 klassiga rajal olnud MX125 klassi etapivõidu saavutas soomlane Sampo Rainio (Husqvarna, Tihemetsa MK) Romeo Karu (Husqvarna, VKJ Racing) ja kaasmaalase Kasimir Hinderssoni (KTM) ees.

Jörgen-Matthias Talviku. Foto: Rauno Kais

85cc klassis heitlesid esikohale mõlemas sõidus Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC) ja Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme). Kui esimeses suutis Uiga konkurenti napilt edestada, siis teises tuli noormehel sõiduviga ning esimene oli Pärn, kes pälvis ka tänu sellele etapivõidu. Kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmas mõlemas sõidus sama koha saanud Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK).

Kõige väiksemas 65cc klassis jätkas võitudejada Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing), kes võitis ülivõimsalt mõlemad sõidud. Teise koha sai hea sõidu teinud Travis Leok ja kolmanda esimest aastat 65stel võistlev Lucas Leok (mõlemad Husqvarna, Sõmerpalu MK) ning seda teise sõidu heale esitusele, kus ta oli kolmas.

Veteranide meistrivõistluste etapi võitis Urmas Heliste (Husqvarna, Kagu MK) Allan Vierlandi (Yamaha, SK Yamaha Keskus) ja Avo Härmi (Yamaha, Kohila Motospordiklubi) ees. Eakamad 50+ sõitsid kohalikele karikatele ja seal sõitsid end esikolmikusse Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), Argo Laherand (Yamaha, MK Lääne) ja Priit Laur (Kawasaki, Linnamäe krossiklubi).
Koos veteranidega rajal olnud naistest võitis sarnaselt Karksi-Nuia ja Pärnu võistlustele Leedu neiu Adrija Skudutytele (KTM), kellele järgnesid vigastusepausilt naasnud Kadri Ehamäe (Yamaha, RedMoto Racing) ning võitja õde Agilija (KTM).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuulunud MX Hobi klassis võidutses seekord Asko Lihtsa (KTM, KTL Racing)), teise koha sai Timmo Mõts (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja kolmanda Marken Sonn (Husqvarna, Kose AMK).

Castrol Eesti meistrivõistlused jätkuvad juba homme, aga seda juba Tihemetsas, kus on rajal külgvankrid ja quadid.

Türi etapi tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1786988

Castrol EMV punktiseisud: https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

Pages