Motorsport.ee

Sherco ST1.25 0.125 2011

Kui soovid mootorrattaga sõitmisele kulutada minimaalselt aega ja raha, kuid saada vastu võimalikult palju, on parim lahendus traiel.
Võid harjutada koduhoovis seismist ja keeramist või aia taga kivihunnikus turnida - oskused tulevad mõlemal juhul.

Vähe sõitnud ja väga heas korras traiel nii täiskasvanud algajale kui noorele.
Vajab kasutamisel minimaalselt hooldust, Rehvid peaaegu uued. Kaal 68kg.
Kaasa 2 tagumist porilauda. (Siiani pole vaja läinud)

Hind 1900EUR.
kontakt: info ät mootorratas.ee

Baltikumi suurim motomess algab Tallinnas juba sellel reedel

Sellel reedel, 13. märtsil algab Eesti Näituste messikeskuses Baltikumi suurim motomess Tallinn Motor Show, kus kolmel päeval saavad huvilised uudistada nii värskeimat mototehnikat kui ka ohtralt teisi motoga seotud teemasid ja tegevusi.

Tallinn Motor Show’le toovad kõik suuremad mootorrataste, mopeedide ja ATV-de tootjad ning lisavarustuse müüjad ühe katuse all välja oma uusima mudelivaliku. Sarnaselt eelmistele aastatele on taas suurelt kohal Yamaha, KTM, Kawasaki, BMW, Ducati, Husqvarna, Triumph, Indian, Suzuki ning ohtralt teisi kaubamärke.

Mess jätkab aina kasvamist

Kui eelmisel aastal laius Tallinna mess C ja B1 hallis, siis tänavu on eksponentide huvi olnud nõnda suur, et kasutusele võeti ka B2 hall, ehk siis B1 ülemine korrus. Sealt leiab ohtralt motospordi ja Eestis peetavate ürituste stende kui ka esmakordselt Adventures pubi, kus rahvale räägivad oma tsiklireisidest erinevad tegijad alates Hannes Võrnos ja Jaagup Kreemist ning lõpetades Dakaril osalenud Mart Lajaliga ning igipõlise reisumehe Väino Laisaarega.

Palju Eestis ehitatud ekstreemseid tsikleid

Tänavuseks üheks messi huvitavamaks eksponendiks on just valminud tsikkel, millel peal võimas Mercedes-Benz V8 mootor, mis varustud Audi A6 käigukastiga. Lisaks leidub tsikleid, mis Eestis ehitatud ja nendega sõidetakse nii Peipsi järvel kui merejääl. Samas toimub ka Custom Bike show, kuhu lisandub iga päev ümberehitatud ja tuunitud tsikleid ning konkursil selguvad parimad mitmes kategoorias.

Motosportlased võtavad Tallinn Motor Show’l teineteisest mõõtu

Laupäeval 14. märtsil peetakse Tallinn Motor Show raames Eesti motospordi staaride meelelahutuslik võistlus “Liivimaa parim ratsutaja”, kus võistlevad enamuste motospordi alade esindajad.
Eelmisel aastal esmakordselt peetud meelelahutuslik show-võistlus oli nii sportlaste kui messi külaliste hulgas väga populaarne ja traditsioon jätkub ka tänavu.

Motomessil valitakse jälle motomissi!

Kolm aastat tagasi motomessi raames esmakordselt korraldatud ja väga populaarseks osutunud missivõistlus tuleb jälle.
Konkursi võitjat ootab „Motomiss 2020“ tiitel, 500-eurone preemia ning vastutusrikas ülesanne kaunistada oma kohalolekuga käesoleva aasta Eesti suurimaid mootorrattaspordi üritusi. 
“Motomiss 2020” selgub 14. märtsil, messi teisel päeval toimuva võistluse järel. Tiitli pälvib žürii poolt valitud 10 finalisti seast žürii ja publiku häälte liitmisel enim punkte saanud osaleja. Veebihääletus toimub aga Rock FM Eesti veebilehel ja selle võitjale on raadio poolt eriauhind.

Messi külastaja võidab Benelli!

Motokaubad.ee loosib sarnaselt eelmise aasta messile kõigi loosikupongi ostjate vahel välja mootorratta! Loosirattas keerlevad selgi aastal 2 BENELLI mootorratast – Linnacruiser 502C ja Leoncino Trail, millest üks loositakse kõigi pileti ostjate vahel välja messi viimasel päeval, andes õnnelikule võitjale võimaluse valida kahe kauni mootorratta vahel!
Lisaks mootorrattale läheb messi külastajate vahel loosi veel hulgaliselt hinnalisi auhindu nagu piletid Soomes toimuvatele MotoGP jaka MXGP etappidele, sõidud Porsche ja BMW-ga auto24ringil, 800-eurone pakett FK Keskuselt, kaks hooaja pääset motoringraja Eesti meistrivõistlustele jpm.

Mess on reedel, 13.märtsil avatud kell 12-18, laupäeval 10-18 ja pühapäeval 10-16. Täpsem info messi programmi kohta asub veebilehel motomess.ee/kulastajale/programm. Soodushinnaga piletid on müügis Piletilevis.

Tallinn Motor Show korraldab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon ja tulevikku suunatud ürituse eesmärgiks on mootorratta harrastuse, sealhulgas motospordi propageerimine.

Täieliku osalejate nimekirja, saaliplaanide ja piletiinfoga saab tutvuda messi kodulehel www.motomess.ee.

Harri Kullas sai Hollandi MM-etapil 13. koha

Harri Kullas

Hollandis Valkenswaardis toimus sel nädalavahetusel motokrossi maailmameistrivõistluste teine etapp. MXGP klassis teenisid punkte kaks eestlast, Harri Kullas sai 13. koha ja Tanel Leok 23. koha. MX2 klassis tegi hea võistluse Hardi Roosiorg, kes oli kokkuvõttes neljateistkümnes.

MXGP klassi avasõidus tegi ilusa stardi Harri Kullas (Honda). Esimeste kurvide järel top 10 sees olnud Kullas langes aga mõne ringiga ülirasketes tingimustes 20 parima seast välja. Kogu sõidu võitles Harri, et punktikohale jõuda. Vahepeal bosksis uusi prille võtmas käinud Harri lõpetas sõidu aga 21. kohal ja jäi esimesena punktidest ilma. Tanel Leoki (Husqvarna) hetkevorm ei lubanud tal üldse sõitu lõpuni tulla ja kirja läks talle kolmekümnes koht. Kõige kehvemalt stardikohalt startima pidanud valitsev maailmameister Tim Gajser (Sloveenia, Honda) näitas, et ka sealt on võimalik hea start teha. Gajser pääses kiirelt top 5 sisse ja esimese täisringi lõpuks oli ta üllatuslikult möödunud nii Jeffrey Herlingsist (Holland, KTM) kui ka Jorge Pradost (Hispaania, KTM) ja asus sõitu juhtima. Gajser ei vaadanud kordagi tagasi ja sõitis eest ära ka planeedi kiireimaks liivasõitjaks peetaval Herlingsil. Lõpuks võttis Gajser 21 sekundilise võidu Herlingsi ees. Hea sõiduga tuli kolmandaks Arminas Jasikonis (Leedu, Husqvarna).

Teises sõidus Kullas nii head starti ei suutnud teha, kuid seevastu tuli sõit ise tal välja palju paremini kui esimene. Kullas hakkas ränkraskel rajal avaringi top 15 positsioonilt vaikselt ettepoole rühkima. Sõidu keskel tõusis Harri juba kaheksandaks. Siis tulid temast mööda aga Clement Desalle (Belgia, Kawasaki) ja Glenn Coldenhoff (Holland, GasGas). Rohkem Harrist keegi enam mööda ei saanud ja Kullas tuli finišisse kümnendana. Ka Leok suutis teise sõidu lõpuni sõita ning avas samuti oma selle aastase punktiarve kui ta lõpetas sõidu 18. kohal. Esikohale pidasid duelli Herlings ja Gajser. Kui avasõidus oli parem sloveen, siis teises sõidus suutis kiireim olla Herlings. Kolmandana lõpetas sõidu taas Jasikonis.

Etapi kokkuvõttes tuli Kullas 11 punktiga 13. kohale, Leok sai 3 punktiga 23. koha. Etapivõidu teenis 47 punktiga Herlings, teise koha sai samade punktidega Gajser ja kolmanda koha 40 punktiga Jasikonis. Sarja kokkuvõttes on 94 punktiga liider Herlings, teisel kohal on 85 punktiga Gajser (85 p) ja kolmandal kohal Antonio Cairoli (Itaalia, KTM, 68 p). Kullas läks tänaste punktidega 20. kohale ja Leok asub 28. kohal.
MX2 klassi avasõidus toimus esimeses kurvis suur kukkumine, õnneks pääses sealt puhtalt mööda Hardi Roosiorg (KTM), kes tänu sellele kohe ka top 20 piirile tõusis. Roosiorg suutis sõidu alguses väga head kiirust üleval hoida ning see aitas tal tõusta juba neljateistkümnendale kohale. Sõidu teine pool läks Hardil aga raskeks ja pigem tuli hakata silma peal hoidma seljatagant tulijatel. Oma head kohta õnnestus tal siiski sõidu lõpuni hoida ning finišisse jõudis Roosiorg 15. kohal. Esikohale võitlesid Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM) ja Jago Geerts (Belgia, Yamaha). Vialle sai enamuse sõidust liidrikohal olla, kuid sõidu lõpus oli Geerts selgelt parem ja nii kuulus võit talle. Kolmanda koha võttis Maxime Renaux (Prantsusmaa, Yamaha).

Enne teist sõitu olid olud vihma tõttu rajal veelgi raskemaks läinud, kuid Hardi Roosiorule see sobis. Stardi järel oli Hardi top 20 piiril ja kogu sõidu suutis ta ilma suuremate vigadeta läbida ning see aitas tal korrata esimese sõidu tulemust, Roosiorg jõudis finišisse taas viieteistkümnendal kohal. Stardikurvis kukkus esimese sõidu võitja Geerts ja ta jäi teistest seetõttu poolteist minutit taha. Geerts võitles terve sõidu ja oli rajal üks kiiremaid mehi ning tal õnnestus viimaselt kohalt lõpuks koguni seitsmendaks tõusta. Kinda sõiduvõidu teenis algusest peale juhtinud Vialle. Teisena lõpetas sõidu Jed Beaton (Austraalia, Husqvarna) ja kolmandana Renaux. Tanel Leoki meeskonnas sõitev Edelbacher lõpetas sõidu 16. kohal.

Etapi kokkuvõttes teenis Roosiorg 12 punktiga 14. koha. Etapivõidu sai 47 punktiga Vialle, teine oli 40 punktiga Renaux ja kolmas 39 punktiga Geerts. Sarja kokkuvõttes on Roosiorg kahekümnendal kohal, liidriks tõusis 87 punktiga Vialle, teine on Geerts (82 p) ja kolmas Beaton (74 p).

Karel Kutsar tuli Hollandis EMX250 klassi avaetapil 7. kohale

Hollandis Valksenswaardi krossirajal toimus sel nädalavahetusel EMX250 klassi Euroopa meistrivõistluste esimene etapp. Parima eestlasena teenis Karel Kutsar (KTM) seitsmenda koha. Laupäevase avasõidu kolmandana lõpetanud Jörgen-Matthias Talviku jäi teise sõidu kukkumise tõttu kümnendaks.

Laupäeval toimunud avasõitu alustas väga hästi Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna). Stardi järel pääses ta kohe top 5 sisse. Esimestel ringidel oli Talviku rajal väga agressiivne ja kiire ning tal õnnestus tõusta lausa teisele kohale. Samal ajal oli esimesel kohal sõitnud taanlane Bastian Boegh Damm (KTM) mõne ringiga juba ligi kümne sekundilise edu sisse saanud Talviku ees. Sama õnnestus sõidu esimeses pooles teha ka Talvikul, kes kiirelt järgnevatega üle 10 sekundilise vahe sisse sõitis. Sõidu keskel aga hakkas meie mehele ohtlikult lähenema kolmandal kohal sõitnud rootslane Isak Gifting (KTM), kes iga ringiga vahet vähendas. Meeste vahel siiski otseseks võidusõiduks minna ei jõudnudki, sest Talviku tegi sõiduvea ja kaotas aega ning langes kolmandaks. Viimastele ringidele minnes oli Talvikut kinni püüdmas viie meheline sõitjaterivi, kuid õnneks suutis Jörgen-Matthias ennast kokku võtta ja ta kaitses oma kolmandat kohta finišini. Sõidu võitis Boegh Damm, teine oli Gifting.

Väga ilusa sõidu tegi ka Karel Kutsar (KTM), kes stardi järel top 15 piiril oli, kuid sealt mõne ringiga juba kümnendaks tõusis. Seal sõitis ta enamuse sõidust. Viimasel ringil õnnestus Karelil veel üks möödasõit teha ja finišisse jõudis ta üheksandana. Henry Vesilind võitles kogu sõidu, et pääseda top 30 sisse, kuid see tal siiski veel ei õnnestunud ja finišis oli ta kolmekümnekolmas.

Pühapäeval toimunud teises sõidus tegi väga hea sõidu alguse taas Jörgen-Matthias Talviku. Esimeste ringide väga agressiivse sõiduga suutis ta endale kolmanda koha välja võidelda. Seejärel võttis ta sihikule teisel kohal sõitnud itaallase Andrea Adamo (Yamaha). Kahjuks aga möödasõitu üritades Talviku eksis hüppenukil soones ning ta kukkus suurel kiirusel ja langes kõrgest konkurentsist välja. Hiljem suutis Talviku siiski punktikohale tagasi tõusta ja lõpetas sõidu 18. kohal. Eilse sõiduga sarnase alguse tegi Karel Kutsar, kes esimeste ringide järel oli top 10 piiril. Karel tundis ennast rajal väga hästi ja vaikselt hakkas ta ees sõitvaid mehi kinni püüdma ning neist mööduma. Sõidu keskel tõusis Kutsar juba viiendale kohale ning mõned ringi enne lõppu püüdis ta kinni ka kolmandal ja neljandal kohal olnud sõitjad. Kahjuks eelviimasel ringil Karel eksis kurvis ja kaotas hoopis ise positsiooni ja lõpetas sõidu kuuendana. Kuna aga sõidu võitnud Kay de Wolf (Holland, Husqvarna) sai hiljem 10 kohta karistust meedikute lipu eiramise tõttu, läks Kutsarile kirja ikkagi viies koht. Henry Vesilind tuli finišisse 36. kohal. Võidu teenis sarnaselt avasõidule Bastian Boegh Damm, teise koha sai Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha) ja kolmanda koha Andrea Adamo.

Etapi kokkuvõttes teenis meie parimana Kutsar 28 punktiga seitsmenda koha, Talviku oli 23 punktiga 10. ning punktideta Vesilind 39. Etapivõidu teenis 50 punktiga Damm, teine oli 34 punktiga Gifting ning kolmas Adamo (33 p).