Motorsport.ee

Sherco ST1.25 0.125 2011

Kui soovid mootorrattaga sõitmisele kulutada minimaalselt aega ja raha, kuid saada vastu võimalikult palju, on parim lahendus traiel.
Võid harjutada koduhoovis seismist ja keeramist või aia taga kivihunnikus turnida - oskused tulevad mõlemal juhul.

Vähe sõitnud ja väga heas korras traiel nii täiskasvanud algajale kui noorele.
Vajab minimaalselt hooldust, Rehvid peaaegu uued. Kaal 68kg.
Kaasa 2 tagumist porilauda. (Siiani pole vaja läinud)

Hind 1900EUR.
kontakt: info ät mootorratas.ee

Kullas ja Rätsep võidutsesid motokrossi meistrivõistluste eelviimasel etapil

Harri Kullas (151), Tanel Leok (1). Foto: RaunoKais

Eesti taasiseseisvumispäeval sõideti Tihemetsas motokrossi Eesti meistrivõistluste neljas ja ühtlasi ka eelviimane etapp. Kuninglikus Monster Energy MX1 klassis võttis etapivõidu Harri Kullas ja MX2 klassis parim oli Priit Rätsep.

MX1 klassi avasõidus tegi parima stardi Harri Kullas (Honda, Pärnu MC), keda asusid jälitama Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing) ja Tanel Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Mägi suutis mõned ringid Leokit seljataga hoida, kuid lõpuks sai Leok oma tahtmise ning möödus konkurendist ja hakkas Kullast püüdma. Peagi olid mehed koos ja põnev duell kestis mitu ringi, kuid siis väänas Leok ühes kurvis põlve ning pidi tempos järgi andma ja Kullas sai rahulikult esikohal lõpuni sõita. Mägi seevastu pidas duelli tagasihoidliku stardi teinud, kuid seejärel ettepoole rühkinud Karel Kutsariga (KTM, Estonian Express Racing) ning selle lahendus saabus paar ringi enne lõppu, kui Kutsar konkurendist möödus ja edu lõpuni hoidis.
Teises sõidus ei olnud stardis taas vastast Kullasele, kelle järel sõitsid Kutsar, Mägi ja Leok. Esialgu sõitis esinelik koos, kuid peagi hakkas Kullas vahet suurendama ning samal ajal suutis Leok esmalt Mägist ja paar ringi hiljem Kutsarist mööduda. Leok vahendas ka Kullasega vahet, kuid liider ei vääratanud ja võitis ka teise sõidu. Kutsar sai Mägist samuti sõidu esimeses pooles mööda ja võttis lõpuks kindla kolmanda koha.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus 50 punktiga esikoht Kullasele, teine oli Leok (44 p) ja kolmas Kutsar (40 p). Üldarvestuses asus liidriks Leok (144 p), teisele kohale tõusis Kutsar (136 p) ja senine liider Mägi (135 p) langes kolmandaks.

MX2 klassis oli konkurentidest mäekõrguselt üle Priit Rätsep (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes võitis kindlalt mõlemad sõidud. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle kummaski sõidus kolmanda koha saanud Meico Vettik (KTM, KTM Racing Estonia) ning avasõidu alguses sõitu juhtinud, kuid lõpuks Rätsepale alla vandunud ja teisena lõpetanud ning teises sõidus 5. koha saanud Hans Priidel (KTM, MK Tallinn). Meistrivõistluste kindel liider on Rätsep 186 punktiga.

Priit Rätsep. Foto: Rauno Kais

Koos MX2 klassiga rajal olnud MX125 noorte arvestuses võitis etapi mõlemad võidukihutamised esimesena lõpetanud Martin Michelis (KTM, Sõmerpalu MK), teine oli sõitudes 2. ja 3. koha saanud Romeo Karu (KTM, KTM Racing Estonia) ning kolmas sõidud 3. ja 4. kohal lõpetanud Juri Vinogradov (KTM, Narva SK Energia). Meistrivõistluste viimasele etapile läheb liidrina vastu Michelis (182 p).

Klassis 85cc ei saanud keegi vastu lätlasele Karlis Reišulisele (KTM), kes võitis mõlemad sõidud. Kui avasõidus oli tema edu teisena lõpetanud Mikk Martin Lõhmuse (KTM, HRC Eesti Racing Team) ees korralik, siis teises sõidus käis põnev duell viimaste meetriteni ja lätlase edu eestlase ees oli alla sekundi. Poodiumi madalaimale astmele tõusis võitja kaasmaalane Uldis Freibergs (Husqvarna), kes oli sõitudes vastavalt 4. ja 3. Sarja liider on Lõhmus (113 p).

65cc klassis võitis etapi suhteliselt kindlalt Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing), kuid seda läbi sekelduste. Nimelt tuli ta tsiklil avasõidus kindlal liidrikohal sõites piip maha ja ta pidi üpris kaua raja ääres seisma, et tsikkel taas käima saada. Samal ajal kaotas ta mõned kohad ja langes kolmandaks. Teisest sõidust tuli seevastu Kuusel mäekõrgune võit tänu millele sai ta ka etapivõidu sõitudes teise koha saanud lätlase Jekabs Kubulinsi (Yamaha) ees. Kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmas avasõidu võitnud, kuid teises alles 8. koha saanud Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK). Meistrivõistluse kindel liider on Kuusk (142 p).

Viimases meistrivõistluste klassis MX Veteran võitis nii mõlemad sõidud, kui etapi Heigo Lauren (Yamaha, SK Yamaha Keskus), kellele järgnesid Urmas Heliste (Kawasaki, Kagu MK) ja Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, MK K&K). Lauren on ka 132 punktiga meistrivõistluste liider.

MX Hobi Eesti karikavõistluste arvestuses võidutses Sander Luik (Husqvarna, Pärnu MC) Ivo Lauri (Kawasaki, Linnamäe MK) ja Carl Mattias Räägeli (KTM, KTM Racing Estonia) ees. Karikavõistluste liidriks tõusis Luik.

Eesti meistri- ja karikavõistlused lõpevad augusti viimasel nädalavahetusel Lange motokeskuses, kus laupäeval 31. augustil on rajal sooloklassid ning 1. septembril võistlevad seal külgvankrid ja quadid.

Tihemetsa detailsed tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1712765

Eesti meistri- ja karikavõistluste puntkiseisud leiab aadressilt:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

Värske Pitbike Open Eesti meister Heido Havam: „Tõmban kolmanda meistritiitliga joone alla!“

Heido Havam. Foto: Helen Urbanik

Pitbike Open Eesti meistriks sõitis täna Pühajõe motokeskuses end peale tasavägist hooaega Heido Havam (Honda, HRC Eesti Racing Team).

Enne tänaseid kahte sõitu atraktiivsel Toila lähedal asuval rajal juhtis Pitbike Open klassi Eesti meistrivõistlusi Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK) vaid 4 punktiga Havami ja 13 punktiga Marko Lepiku (BucciMoto, Mini RC) ees. Täna ei tekkinud Havamil ühtegi tehnilist probleemi ega lubanud ta endale ka sõidus eksimusi, juhtides sõite startidest finišini. Esimeses sõidus sai Maidla kohe Havamit jälitama asuda, kuid teises tuli tal enne veel mööduda Romet Ahist (BucciMoto, Mini RC) ja Lepikust. Päeva kokkuvõttes oli Havami ja Maidla järel kolmas Lepik, saades sõitudes viienda ja neljanda koha.

Kolmandat korda Pitbike Open Eesti meistriks tulnud Havam edestas Maidlat hooaja lõpuks 2 punktiga. „Kui tehnika vastu peab, ei ole mul kahjuks Eestis hetkel kellegagi võistelda. On hea meel sellele asjale kolmanda järjestikuse meistritiitliga joon alla tõmmata,“ ütles Havam. „Tänan kõiki inimesi, kes on olnud nõu ja jõuga toeks – teid on ja tunnete ennast kindlasti ära!“

„Ei saanud ma täna Havamile veel vastu,“ tõdes ka teiseks tulnud Maidla, „tal on ikka nii tugev krossipõhi all.“

Samades sõitudes osalenud Semi 88 korraldaja karika klassis, mille võitis Raivo Raudsepp (Pitpro, Sõmerpalu MK) oli ka täna meeldivalt rohkelt osalejaid, kellest paljud on noored ja loodetavasti kasvab neist Havamile järeltulija.

Romeo Pikand (655). Foto: Helen Urbanik

Olerex noortesarja 85cc klassis võidutses Romeo Pikand

Samas Pühajõel toimus täna ka Olerex Eesti noorte motokrossi karikasarja seitsmes etapp.

Pühajõe rada on üks väheseid kõva pinnase ja nii suurte looduslike tõusude-langustega komplekse Eestis, mis meenutab Kesk-Euroopa krossiradu – paljud võtsid tänast võistlust kui suurepärast treeningut juba teisipäeval, 20. augustil toimuvaks Eesti meistrivõistluste etapiks Tihemetsas.

„Esimeses stardis sain hästi ees minema, kuid teine sõit oli raskem, kuna pidin alguses pingutama, et teistest mööda saada ja ise juhtima asuda,“ ütles 85cc klassi võitja Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK). „Kurvid olid veidi libedad, aga muidu mulle rada meeldis.“ Kvalifikatsioonis olid Mark Peterson (KTM, Valga MK) ja Hugo Nork (KTM, Motoextreme) Pikandi seljataga samas sekundis väga tasavägised, kuid sõitudes läks Peterson Norgil, kes teises sõidus ka stardi võitis, siiski 4-5 sekundiga eest ära.

Kõigis ülejäänud noortesarja klassides tõestasid sarja liidrid Pühajõel oma ülekaalu konkurentide ees. 65cc klassis pani Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing) end taas maksma, teine oli Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK) ja kolmas Tristen Mardo (KTM, AYR Racing Team).

50cc klassis võitis kiirema, A-grupi mõlemad sõidud Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), teine oli Aston Allas (Husqvarna, RedMoto Racing) ja kolmas Enri Lustus (Husqvarna, Sõmerpalu MK). B-grupi mõlemad sõidud võitis Stefan Dorogin (KTM, Tsarskoselsky Tehno-Park).

50 PW/Mini klassis ei olnud taas vastast Theo Koltsile (KTM, Vihur Motosport), kelle järel sai teise koha Markus Rotmeister (Husqvarna, Pärnu Motoclub) ja kolmas oli Steven Eugen Tiitso (KTM, AYR Racing Team).

ATV Lapsed klassi võitis Karl Koho (Äksi39Team) Argo Algma (MC Panter) ja Samuel Klettenbergi (kõik kolm Apex, Türi AMK)ees. ATV Lapsed Juunior klassi aga Pätrik Ilm Kaspar Saare (mõlemad Apex) ja Alice Kivimäe (Cobra, kõik kolm Linnamäe Krossiklubi) ees.

Võistluse detailsed tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1711419

Eesti meistri- ja karikavõistluste punktiseisud: https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

Olerex motokrossi Eesti noorte meistri- ja karikavõistlused lõpevad 7. septembril Jõgevamaal Linnamäel, kus toimub ka BucciMoto Pitbike karikasarja finaaletapp.

Ilusa võistluse teinud Tanel Leok sai MM-etapil Itaalias 14. koha

Tanel Leok (7). Foto: MXGP

Motokrossi maailmameistrivõistluste viieteistkümnes etapp toimus sellel nädalavahetusel Itaalias Imola ringrajale ehitatud krossirajal. MXGP klassis saavutas A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok 14. koha. Maailmameistriks krooniti sloveen Tim Gajser.

MXGP klassi avasõidu stardis surusid konkurendid Tanel Leoki stardisirgel ära ning meie mees jäi viimaste sekka. Sõidu jooksul näita Leok sarnaselt eilsele väga head kiirust ja ta tegi üle kümne möödasõidu ning jõudis finišisse viieteistkümnendana. Esimeses sõidus oli sarja liidril Tim Gajseril (Sloveenia, Honda) võimalik maailmameistri tiitel kindlustada. Selleks oli tal vaja vähemalt kaheksandal kohal sõit lõpetada kui lähim konkurent Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha) peaks sõidu võitma. Gajser alustas sõitu hästi ning ta tõusis kiiresti liidri seljataha teisele kohale. Siis aga Gajser eksis ning ta langes mitmeid kohti tahapoole. Sõidu teises pooles Gajser enam riske ei võtnud ning ta tuli finišisse viiendana ja sellest piisas, et oma kolmas MM-tiitel kindlustada. Avasõidus oli rajal kiireim mees Glenn Coldenhoff (Holland, KTM), kes pärast viie aastast vaheaega taas sõidu võitis. Teisena lõpetas sõidu Jeremy Seewer ja kolmandana Gautier Paulin (Prantsusmaa, Yamaha).

Teises sõidus tegi Tanel Leok tunduvalt parema stardi ning ta pääses kohe top 20 sisse. Väga raskel ja tehnilisel rajal tundis Leok ennast nagu kala vees ja selle tõestuseks jäi sõidu lõpuks tema nimele ka kogu võistluse parim sektoriaeg ühel ringi osal. Esimeste ringide järel hoidis Tanel viieteistkümnendat kohta ja sõidu lõpuks suutis ta sealt kümnendaks tõusta. Sellega kordas ta oma tänavuse hooaja parimat sõidukohta. Sõitu juhtis algusest lõpuni kogu nädalavahetuse suurepärases hoos olnud Glenn Coldenhoff, teisena lõpetas värske maailmameister Tim Gajser ja kolmandana Jeremy Seewer.

Etapi kokkuvõttes tuli Tanel Leok 17 punktiga 14. kohale. Etapivõidu teenis 50 punktiga Glenn Coldenhoff, teise koha sai 42 punktiga Jeremy Seewer ja kolmanda koha 38 punktiga Tim Gajser. Maailmameistrivõistluste üldarvestuses tõusis Leok 172 punktiga kuueteistkümnendale kohale. MM-tiitli kindlustanud Tim Gajseril on tänase etapi järel koos 664 punkti.

MX2 klassi avasõitu asus stardi järel juhtima ameeriklane Darian Sanayei (Kawasaki), keda asusid jälitama Jorge Prado (Hispaania, KTM) ja Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM). Ameeriklane suutis vaid mõne ringi sarja liidrit enda ja seljataga hoida ning seejärel läks Prado juba oma teed. Sanayei jaoks oli alguse tempo selgeks liiga kiire ja ta hakkas nagu kivi tahapoole kukkuma. Teiseks tõusis Thomas Kjer Olsen (Taani, Husqvarna) ja kolmandaks Maxime Renaux (Prantsusmaa, Yamaha). Sõidu alguses kolmandal kohal sõitnud ning sarja kokkuvõttes samuti kolmas olnud Vialle aga kukkusin nii õnnetult, et edasi tal polnud enam võimalik sõita. See andis suurepärase võimaluse üldarvestuses kolmandaks tõusta Jago Geertsile (Belgia, Yamaha). Belglane kasutas sülle langenud kingituse ära ning lõpetas sõidu neljandana ja möödus punktidega prantslasest. A1M Motorsport husqvarna meeskonna sõitja Cyril Genot (Belgia) võitles kogu sõidu, et punktikohale jõuda, kuid lõpuks jäi ta sealt esimesena välja kui lõpetas sõidu 21. kohal.

Teise sõidu esikolmik pandi paika juba üsna ruttu pärast starti. Jorge Prado asus stardi järel sõitu juhtima ja ta tegi teistele juba mõne ringiga selgeks, et võidu peale neil mõelda pole mõtet. Kogu sõidu oli teisel kohal Thomas Kjer Olsen ja kolmandal kohal Calvin Vlaanderen (Holland, Honda). Tõeliselt must päev oli etapile üldkokkuvõttes kolmandana tulnud Tom Vialle´l, kes kukkus teise sõidu stardis ja pidi ka selle sõidu katkestama. Cyril Genot võitles taas koha eest top 20 seas, kuid jällegi jäi ta punktidelt esimesena välja.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Jorge Prado. Teise koha sai 44 punktiga Thomas Kjer Olsen ja kolmas 38 punktiga Maxime Renaux. Jorge Prado edu kolm etappi enne hooaja lõppu on Kjer Olseni ees 130 punkti ja üsna tõenäoliselt kindlustab ta tiitli juba järgmisel etapil Rootsis.

Toila motokrossi võit läks Venemaale

Viacheslav Golovkin. Foto: Motostart Photography

Pühajõe krossirajal sõideti TOP200 karikavõistluste eelviimane etapp, kus kiireimas MXA klassis võttis etapivõidu aastaid edukalt Eesti võistlustel osalev Venemaa sõitja Viacheslav Golovkin. Harrastajate nobedaim oli seekord Ivo Laur.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluva MX Open A klassi kvalifikatsiooni kiireim oli Aleksei Vinogradov (KTM, Narva SK Energia), kellele järgnesid Venemaa sõitjad Daniil Balandin ja Viacheslav Golovkin (mõl KTM), kus kõigi kolme ringirajad mahtusid 0,6 sekundi sisse.
Esimeses sõidus pääses Vinogradov pea kohe esimeseks ning sõitis vaikselt konkurentidelt eest ja võitis sõidu pea 10 sekundilise eduga Golovkini ees. Kolmandana ületas lõpujoone Aron Lenzius (Husqvarna, Äksi39Team), kes jäi aga võitjast juba minuti kaugusele.
Teises sõidus oli aga parim Golovkin, kes asus samuti liidrikohale juba sõidu alguses ning seekord oli tema edu teisena lõpetanud Vinogradovi ees 6 sekundit. Avasõidus katkestanud Balandin oli nüüd kolmas, kuid temal kogunes kaotust juba üle poole minuti.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi eelmisel Räpina etapil kolmanda koha saanud Golovkin, kes kogus Vinogradoviga võrdselt 47 punkti. Kahe sõidu tulemusena sai kolmanda koha teises sõidus neljandana lõpetanud Lenzius.
EKV liidrina jätkab Toila etapi vahele jätnud ja eelmisel nädala Soomes pöialt vigastanud Indrek Mägi (350 p), kes andis käele puhkust ja valmistub teisipäeval Tihmetsas toimuvaks Eesti meistrivõistluste etapiks. Vinogradov (272 p) tõusis teiseks, kui möödus samuti Toilast puudunud Karel Kutsarist (234 p), kellest Golovkin jääb nüüd ainult 11 punkti kaugusele.

Harrastajate TOP200 kiireimas arvestuses MX Open B jagasid poodiumikohad sarja kolm esimest ja seekord võttis etapivõidu sõitudes 1. ja 2. koha saanud Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe MK). Teise koha sai enne Toila võistlust kolm etappi järjest võitnud Siim Palatu (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kes oli avasõidus kolmas ja viimases esimene. Poodiumi madalaimale astmele tõusis sõidud 2. ja 5. kohal lõpetanud Sander Luik (Husqvarna, Pärnu MC). TOP200 sarja liidrina jätkab Luik (1885 p), teine on Laur (1865 p) ja kolmas Palatu (1863).
MX Open C parim oli teist etappi järjest Siim Ihats (KTM), kellele seekord järgnesid Fred-Georg Pääro (KTM, Pühajõe MK) ja Janis Kaljas (Honda, Kohila Motospordi Klubi). Jüri Saluste (Husqvarna, RedMoto Racing) võitis tänu teise sõidu esikohale MX Open D klassis, teiseks tuli Riho Unt (Honda, Pühajõe MK) ja kolmandaks teist etappi järjest Fredi Kostikov (KTM, Kohila Motospordi Klubi), kusjuures kõik kolm kogusid võrdse arvu punkte. MX Open E arvestuses oli aga parim Erki Rannamees (KTM, Jõhvi MK), teist etappi järjest oli teine Arles Orav (Suzuki, Sõmerpalu MK) ning kolmandaks tuli seekord Mallor Vildak (Kawasaki, Ida MK).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluva Veteranide 40+ seas võidutses Toilas Tarmo Jaasi-Tamm (KTM) Avo Ärmi (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi) ja Allan Vierlandi (Yamaha, SK Yamaha Keskus) ees. Eakamate Seeniorite 50+ esikolmik oli sama, mis eelmisel etapil Räpinas, kus võidumees oli Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), kellele järgnseid venelane Maksim Bublikov (Husqvarna) ja Andrus Kiskonen (Husqvarna, Kohila Motospordi Klubi).
Koos veteranide ja seenioritega võistelnud naiste seas võitis kolm etappi vahele jätnud Kadri Ehamäe (Husqvarna, RedMoto Racing), teise koha sai Loree Roots (Honda, Pärnu MC) ja kolmanda kolm viimast etappi võitnud Teele Raja (Honda, HRC Racing Team), kelle edu karikavõistlustel on juba nii suur, et esikoht kuulub talle.

MX Open A Eesti karikavõistlused jätkuvad juba järgmisel teisipäeval Tihemetsas, kus harrastajatele toimub MX Hobi karikavõistluste etapp. TOP200 sarja viimane etapp sõidetakse aga 21. septembril Maardu krossirajal, kus toimub ka Tõnu Lille mälestusvõistlus.

Toila tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1710081

MX Open A karikavõistluste seis:
https://speedhive.mylaps.com/Championships/78019

TOP200 karikavõistluste seis:
https://speedhive.mylaps.com/Championships/78595

Shell Helix Rally Estonia heategevusliku oksjoni tulu läheb vähiravifondile Kingitud Elu

Kuu aega tagasi Eesti ja maailma autospordisõpru rõõmustanud Shell Helix Rally Estonia, mis oli esimest korda korraldatud ametlik WRC promotsiooniralli, pakub kõigile võimaluse soetada endale väärtuslik suveniir ajalooliselt rallilt ja anda sellega oma panus heategevusse.

Osta.ee oksjonikeskkonnas toimub heategevuslik oksjon, kus on pakkumistele avatud Shell Helix Rally Estonia 2019 võidušampanja pudel koos puidust karbiga. Nii pudeli kui karbi peal on ralli võitjate Ott Tänaku ja Martin Järveoja autogrammid.

Šampanjapudel on sama, millest pritsis Ott Tänak šampanjat Shell Helix Rally Estonia poodiumil ja see on arusaadavalt tühi. Unikaalse suveniiri omandamise kõrval tehakse oksjoniga heategu, kui kogu oksjonist saadav tulu läheb vähiravifondile Kingitud Elu, mis on oma viie ja poole tegutsemisaasta jooksul toetanud üle 900 inimese.

Shell Helix Rally Estonia heategevuslikul oksjonil saab pakkumisi teha siin: https://www.osta.ee/shell-helix-rally-estonia-rariteetne-voidusampanja-pudel-126523185.html

Oksjon lõppeb pühapäeval, 18. augustil kell 20.00

Autoringraja hooaeg jätkub Lätis Riga Summer Race´iga

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Lätis, Bikernieki ringrajal Põhja-Euroopa tsooni (NEZ6H) kolmas ja Baltic Touring Car (BaTCC) meistrivõistluste neljas etapp.

Järjekorras kaheksandale Riga Summer Race võistlusele on lisaks Baltikumi ja Põhja-Euroopa parematele startimas ka Poola meistrivõistluste kestvussõidu ja sprint klasside võistlejad.

Eesti ringrajasõprade ootused on eelkõige seotud NEZ 6 tunni kestvussõiduga, kus Läti meeskonna Flash Racing eest teeb hooaja kolmanda stardi Mikk Maaten. Võimsal Lamborghini Huracan võistlusautol sõitva eestlase meeskond hoiab hooaja kokkuvõttes seitsmendat kohta, kuid selle peamiseks põhjuseks on hooaja avavõistluse liidrikohalt katkestamine. Kindlasti loodab nii Maaten, kui ka teised piloodid nüüd teha vigade paranduse ning vähendada vahet liidrikohta hoidva Circle K miles PLUS Racing meeskonnaga.
Ainsa Eesti meeskonnana NEZ6H meistrivõistlustel osalev ACAP Racing, läheb Riias starti A2000 klassi liidritena.

Baltic Touring Car meistrivõistluste klassis TCR esindab eestlasi seekord Peeter Peek (Honda Civic).
Historic vormelite arvestuses on rajale tulemas kolm Eesti pilooti – Toivo Ninnas (Estonia Easter 21-10) , Taavi Kroon (ESTTEC 884) ja Jaan Kuul (Estonia 21-10).
Leedu meistrivõistluste punkte on R1600 klassis püüdmas Sander Kurs (Toyota Yaris) ja Steven Puust (Toyota Yaris).
Riias on esmakordselt rajale tulemas noortele ringrajasõitjatele mõeldud Nankang Endurance Academy võistlejad, kelle hulgas ka eestlane Simo Lind (Opel Astra).

Kõikidest võistlussõitudest teeb otseülekande Delfi TV.

Riga Summer Race registreerunud:
http://batcc.eu/entry-list-riga-summer-race-2019/

Riga Summer Race lisainfo:
http://batcc.eu/2018/12/05/riga-summer-race-2019/

MMM’i nädalavahetuse juhatab sisse treening tippsõitjatega

MM ehk Mehaanikute Mitteametlikud Maailmameistrivõistlused ja nende sõprade üleriigilised meistrivõistlused on nähtus, mis on Eesti motomaastikul endale kindla koha leidnud.

14. korda peetava võistluse algne idee, mille järgi tänaseni toimitakse on see, et hooaja lõpuosas oleks olemas ka üks võistlus motokrossi ja enduro sõitjate mehaanikutele, fännidele ja niisamxa motospordi huvilistele, kes muidu on läbi hooaja raja ääres kaasa elamise ja toetamisega tegelenud. 2006. aastal Viljandimaal, Holstre-Nõmmel alguse saanud MMM sõidetakse 2019. aastal 23.-24. augustil Tihemetsas, Lauri krossirajal.

Tänavune lõbus motosündmus on eriline ka selle poolest, et reedel saab enne laupäevaseid võistlussõite enda vormi lihvida motokrossi tippsõitjate käe all. Treeningud algavad Lauri krossirajal kell 12 päeval ja kestavad neli tundi, mille jooksul saab päris korraliku ettevalmistuse järgmiseks päevaks. Treeningul osalemine on vabatahtlik aga sealt eemale jäämine suurendab võimalust, et laupäevastes sõitudes jääd alla sõbrale, kes trennis käis.
Treeneriteks on tuntud nimed: täiskasvanuid juhendavad Erki Kahro, Gert Krestinov ja Andres Krestinov. Noortele (masinaklassid 50cc, 65cc ja 85cc) toimuvad eraldi treeningud ja neid viib läbi Andre Park. Neile, kes tasuvad terve nädalavahetuse osavõtutasu, on treening juba hinna sisse arvestatud. Ainult treeningul osalemine maksab 50 eurot. Treeningule registreerimine toimub aadressil redmoto@redmoto.ee

Peale motokrossi treeninguid algab kell 17.00 tänavuse MMM’i esimene võistlusstart –enduro. Lauri krossirajale ja selle ümbrusesse on maha pandud põnev rada, millel ühe ringi läbimiseks kulub umbes 10 minutit. Eraldi tehtud takistusi ei ole, kõik on looduslik ja osalemiseks sobib hästi ka krossitsikkel. Seega on starti oodatud ka kõik MMM’i sõitjad ja start on ajakava kohaselt avatud kaks tundi.

Täpse ülevaate klassidest, ajakavast ja võistlustingimustest leiab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni kodulehelt: https://msport.ee/events/mmm-2019/

MMM’ile registreerimine algab samal lehel 1. augustil ja see lõppeb 20. augustil kell 12.00.

Motokrossi meistrivõistlused jätkuvad taasiseseisvumispäeval Tihemetsas

Foto: Motostart Photography

20. augustil peetakse Tihemetsas Lauri krossirajal Eesti motokrossi meistrivõistluste eelviimane etapp sooloklassidele, kus stardis kõik meie parimad sõitjad ning konkurendid naaberriikidest.

Tihemetsas lähevad Eesti meistrivõistluste punkte jahtima masinaklassid 65cc, 85cc, MX125, MX2, Monster Energy MX1, MX V (Veteran) ning karikavõistluste etapp on klassile MX Hobi.

Võistluse pidulik avamine toimub laupäeval kell 11:00 ning esimene start antakse 11:30, kui rajale lähevad MX Hobi klassi sõitjad. Pühapäeval sõidetakse esimene sõit samuti 11:30.

Sarnaselt eelmistele aastatele on EMV põhiklassidele 85cc, MX125, MX2, Monster Energy MX1, külgvankrid ja Quad Open rahalised auhinnad. Lisaks on Monster Energy MX1 ja MX2 klasside sõitjatel võimalust lisa teenida “KTL Holeshot” arvestuses, kus kõikide etappide iga võistlussõidu stardi võitja saab 50 eurose kinkekaardi firmalt KTL OÜ.
Ka tänavu on pealtvaatajatele mõeldud ja nii loositakse finaaletapil Langel kõikide hooaja jooksul pileti ostnute vahel kvaliteetne auto järelhaagis firmalt Brentex.

Täpsem info võistluse kohta
https://msport.ee/events/tihemetsa-motokross-emv-2/

Eesti meistrivõistluste punktitabelid leiab aadressilt:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

Toilas toimub TOP200 karikasarja eelviimane etapp

Indrek Mägi. Foto: Motostart Photography

Homme sõidetakse Toilas Pühajõe krossirajal MX A klassi Eesti karikavõistluste ja harrastajate TOP200 seitsmes ning ühtlasti ka eelviimane etapp. Kui MX A klassis on liidril üpris kindel edumaa, siis TOP200 seis on tunduvalt intrigeerivam.

MX A klassis on sarja liider enne kahte viimast etappi Indrek Mägi, kelle edu teisel kohal asuva Karel Kutsari ees on 116 punkti, kolmas koht kuulub Aleksei Vinogradovile ja teda lahutab teisest kohast 9 punkti.

TOP200 sarja esimene on aga Sander Luik, kellele järgnevad võrdselt 26 punkti kaugusel Siim Palatu ja Ivo Laur ning Toilas ja finaaletapil Maardus saab kindlasti nende kolme vahel põnev võidukihutamine tulla ning kindlasti on veel teisigi sõitjaid, kes esikolmiku plaane suudavad segi lüüa.

Treening- ja kvalifikatsioonisõidud algavad homme Pühajõel kell 8:50 ja esimene start antakse 11:30.

Lisainfo võistluse kohta leiab aadressilt https://msport.ee/events/toila-top200/

MX A karikavõistluste punktiseis:
https://speedhive.mylaps.com/Championships/78019

TOP200 üldseis:
https://speedhive.mylaps.com/Championships/78595

Pühajõel selguvad Pitbike Open Eesti meistrid motokrossis

Juss Maidla. Foto: Helen Urbanik

Pühapäeval, 18. augustil selguvad atraktiivsel Pühajõe krossirajal Pitbike Open klassi Eesti meistrid motokrossis. Samas Toila lähedal toimub ka Olerex Eesti noorte motokrossi karikasarja seitsmes etapp.

Pitbike Open klassi Eesti meistrivõistlusi juhib enne neljandat, finaaletappi Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK) 129 punktiga. Võistlus tõotab tulla põnev, sest eelmisel aastal meistriks tulnud, kuid ühe etapi ühe sõidu mootoriprobleemide tõttu katkestanud Heido Havam (Honda, HRC Eesti Racing Team) on Maidlast vaid 4 punkti kaugusel.

Olerex motokrossi noortesarja seitsmendal etapil on rajal klassid 50 PW/Mini, 50cc, 65cc ja 85cc. Klassidele ATV Lapsed Juunior, ATV Lapsed ja Quad 100 on see motokrossi noortesarjas neljandaks etapiks.

Pitbike’idest võistlevad korraldaja karikale veel ka Semi 88 klassi sõitjad.

Võistlejate registreerimine toimub võistluspaigas alates kella 07:45, esimesed treeningud 09:00 ja esimene võistlussõit algab kell 11:30.

Võistluse juhend ja täpsem info EMF-i kodulehel: https://msport.ee/events/enkv-vii-etapp-pitbike-emv-iv-etapp-2/

Motokrossi noortesarja info EMF-i kodulehel: https://www.msport.ee/motokrossi-noorte-karikasari/

Eesti meistri- ja karikavõistluste punktiseisud: https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

Speedway mootorrataste Balti Liiga etapp tuleb taas!

Augusti lõpus peetakse ka tänavu Kohtla-Nõmme Motokeskuses Speedway mootorrataste Balti Liiga etapp, kuhu on osalema oodatakse kümneid tugevaid võistlejaid Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt. Kõigi piletiostnute vahel loosib peasponsor Briketipoisid välja tonn puitbriketti!

“Rahvasuus ka tsiklite driftimiseks nimetatud Speedwayl ehk söerajasõidul on Eestis pikad traditsioonid ning paljud täiskasvanud mäletavad oma lapse- või nooruspõlvest võistlusi Tallinna Hipodroomil ning Tabasalu ja Kohtla-Nõmme söerajal,“ ütleb ürituse juhtfiguur Urmo Käosaar.

Kõrgetasemeline Speedway mootorrataste Balti Liiga etapp toimub sel aastal 24.augustil kell 15.00 Kohtla-Nõmme Motokeskuses, pilet maksab 10 eurot ja neid saab soetada kohapealt. Kõigi piletiostnute vahel loositakse välja üks tonn puitbriketti!

Eesti läheb ISDE’le kaitsma klubide arvestuses teist kohta

(vasakult) Ivo Steinbergs, Elary Talu, Martin Leok

Ka sel aastal osaleb Eesti klubide koondis enduro suursündmusel ISDE-l (International Six Days Enduro) klubide arvestuses, kus starti lähevad Elary Talu Sõmerpalu motoklubist, Priit Biene RedMoto Racingust ja Edgars Siliņš Lätist.

ISDE toimub tänavu 11.-16. novembril Portugalis Portimãos. Eelmisel aastal osalesid Martin Leok ja Talu koos Läti võistleja Ivo Steinbergsiga samuti klubide arvestuses Club Team Awards, kui Tšiilist toodi koju väärt teine koht.

Priit Biene osaleb tänavu ainsa eestlasena enduro maailmameistrivõistlustel, seda klassis Juunior 2 Rootsi tiimi Johansson MPE koosseisus. Elary Talu võistleb klassis üle 250cc 2T Euroopa meistrivõistlustel.

Hans Priidel võidutses EHKK sarja Türi etapil

(vasakult) Aleksei Vinogradov, Hans Priidel, Aron Lenzius. Foto: Motostart photgraphy

Möödunud laupäeval 10.augustil toimus Eesti Hobikrossiklubi karikasarja viies etapp Türil, Kihli Motokeskuses. Loodusepoolt oli antud ideaalsed olud krossi korraldamiseks ning kohalik rajahooldajate meeskond tegi samuti oma parima mille summaks oli perfektne võistlusrada.

Päeva esimese stardi tegid Retro, EVO ja MX60 klassid kus kahel juhul tsiklid vähemalt 20 aastat vanad ja MX60 klassis võitlejad üle 60 eluaasta. Sõitu hakkas vedama Priit Laur EVO klassi tsikliga keda peatselt jälitas Aadu Sikk ning veidi eemalt Andres Pilt. Ajasõidu favoriit Artis Silajis takerdus algul stardipuusse, peale seda tõusnud juba neljandale kohale andis Retro klassi CZ i tehnika järgi ning mees pidi loobuma esimesest sõidust. Finshijoonel oli esimesena Laur, kellest vaid 0.2 sekundi kaugusele jäi Sikk ning omakorda 12 sekundiga kolmas oli Pilt. Teises stardis üllatas aga Andres Pilt võttes võidu 0,7 sekundiga Priit Lauri ja 17 sekundiga Aadus Siku ees.Etapi kokkuvõttes Retro klassi võit Aadu Sikule edestades vastavalt Kristo Saart ja Jüri Kummerit. EVO klassi parim Andres Pilt, teine Priit Laur ja kolmas Kaur Kikas. MX60 võitmatu Toivo Ilves, teine Türi legend Jüri Meltsas ja kolmas Peeter Vaher.

Järgnev võidusõit oli 85AMA, Naiste ja 2Taktiliste tsiklite päralt kus üldvõidu peale sebisid Hugo Nork, Andreas Arras ja Kennert Nurja. Kui vahed finshijoonel mahtusid vaid loetud sekundite sisse siis õnnestus Norgil võtta võit ning teiseks jätta Arras ning kolmandaks Nurja, seda nii üld kui ka 2Taktiliste arvestuses. Naiste parim oli sel korral Krissu Konoplitski edestades Juta Saani ja Avely Villandit. 85AMA esikoht läks viimastes kurvides Robin Randojale, Otto.Mattias Rootalu ja Robin Kruuse ees.

Veteranid ehk MX40 ja MX50 jätkasid põnevate võidusõitudega kui esiotsa asus vedama Rene Peilman keda jälitas mõlemas sõidu Aivo Rabbi. Peilman aga ei lasknud end häirida ja napsas võidu mõlemast sõidust mis andis talle etapi üldvõidu ja teise koha võttis Valeri Homin, kolmas Vesa Lindholm Soomest. MX50 arvestuse võit kuulus Rabbile kes edestas Peetri Tuukaneni Soomest ja Jaan Tangu.

MX D klassi kogunes taaskord sõitjad kahe stardi jagu ning põhisõitu pääses kolmkümmend kiiremat ajasõidu alusel. Nagu ikka siis MX D klassi võitja selgub finishilipu langedes sest esimese sõidu võitja jäi tühjade kätega teisest sõidust ning võit kindlustati hoopis mõlema sõidu teise kohaga. Punktide liitmisel läk esikoht Riho Unt le, teine koht Oliver Kaldale ning kolmas positsioon Erko Küperile mis tagab kolmele mehele edasipääsu kiiremasse MX C klassi järgmiseks etapiks.

MX C klassi esimeses sõidus võttis ohjad Marcos Odar, edestades Siim Ihatsit nign kolmandaks tõusis sõidu lõpuks Kadri Ehamäe kellel üks poodiumikoht sellest klassist juba eelnevalt olemas. Teises sõidus keerati aga kaardid totaalselt ümber kui liidriks tõusis mõned ringid enne lõppu Joonatan Sumero, teiseks Robert Niido ja kolmandaks Kaur Lillevälja. Punktide liitmisel võttis päeva võidu Joonatan Sumero teise sõidu kõrge kohaga, teise koha saavutas Siim Ihats ja kolmanda Robert Niido.

Päeva kõige kiirem sõit ühendas endas MX A, Juuniori ja MX B klassi võistlejaid ning kui esimese sõidus tegi Aleksei Vinogradov parima tulemuse Hans Priideli ees. Siis teises sõidus kestis surumine lõpuni ning viimases kurvis suutis Priidel esikoha endale haarata ning päeva kokkuvõttes tõusta poodiumi kõrgemaile astmele MX A klassi arvestuses. Teine koht siis vastavalt esimese sõidu parimale Vinogradovile ja kolmanda koha kindlustas mõlemas sõidus EHKK karikasarja eelmise hooaja võitja Aron Lenzius. Juuniorites tegi väga hea sõidu ja võttis ka esikoha Kairo Katkosilt, edestades vastvalt klassi punktiliidrit Daniil Balandinit Venemaalt ja Kevin Slengi. MX B klassi kiireim sel korral Sander Luik, teiseks viimase sõidu parema tulemusega tõusis Danel Dreving ja kolmanda positsiooni võttis punktiliider Tanel Turro.

EHKK karikasari kohtub taas kõigi motokrossisõpradega juba viimasle etapil 14.septembril Rakveres, Pikametsa krossirajal kus lisaks võidusõidule toimub ka hooaja lõpetamine koos karikate jagamise, loosimise ja maitsva tordiga!

Raplas selgusid SuperMoto Eesti meistrid ja karikavõitjad

Patrick Pals. Foto: Rauno Kais

Läinud nädalavahetusel sõideti Rapla kardirajal Eesti SuperMoto meistri- ja karikavõistluste kaks viimast etappi. Kuninglikus S1 klassis tuli teist aastat järjest Eesti meistriks Patrick Pals, SM85 klassis kordas tiitlivõitu Aksel Pärtelpoeg, esmakordselt meistritiilile võistelnud S4 parim oli Alex Vetking ning SuperQuadidel võitis oma esimese kulla Viljar Värat.

Laupäeval peetud mõlemas S1 klassi sõidus võidutses Patrick Pals (TM, Vihur Motosport) vend Prantsu ja soomlase Sami Salstola (TM) ees. Pühapäeval oli aga kummaski võidukihutamises parim Salstola ning teiseks tuli sõitudes 2. ja 3. kohal saanud võitja kaasmalane Sami Uutela (Yamaha), kes oli laupäeval neljas. Prants Palsile kuulus pühapäeval poodiumi madalaim aste, kui noormees oli avasõidus 4. ja viimases 2.
Eesti meistriks tuli pühapäeval neljanda kohaga leppima pidanud Patrick Pals, kes kogus 270 punkti, hõbedale tuli Prants Pals (258 p) ja pronksile Uutela (228 p).

S4 klassis ei leidunud kummalgi päeval vastast Alex Vetkinile (Husqvarna, Vihur Motorsport), kes võitis kõik neli sõitu. Laupäeval järgnes talle mõlemas sõidus klubikaaslane Sven Simulask (Husqvarna) ja kolmandaks tuli mõlemad sõidud neljandana lõpetanud Marek Virves (Kawasaki, Motodepoo Team Green). Pühapäeval lõpetasid mõlemad sõidud Vetkini taga aga lätlane Kaspar Loss (KTM) ja leedulane Justas Kantaravivius (TM).
Vetkin tuli ka maksimaalse 300 punktiga Eesti meistriks, teise koha sai pühapäeval viiendaks jäänud Simulask (236 p) ja kolmanda Virves (216 p), tema oli viimasel päeval 4.

Klassis SM85 kummalgi päevalpiisavalt sõitjaid ei osalenud, et punktid tiitlivõistlusel arvesse läheks ja nii selgus meister eelnevate etappide tulemuste põhjal. Meistriks tuli lõpuks kolmel etapil võidutsenud Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team, 236 p), hõbeda sai Karl Takk (Honda, Vihur Motosport, 188 p) ja pronksi Karl Kutsar (KTM, Äksi39Team, 187 p).

SM65 klassis võitis Eesti meistritiili Venemaa preili Alena Petrishina (Husqvarna, 280 p), kes võitis laupäeval mõlemad sõidud ning pühapäeva esimese võidukihutamise ja oli viimases sõidus 5. Hõbedale tuli mainitud kolmes esimeses sõidus teisena lõpetanud ja viimase sõidu võitnud Mathias Vetkin (Husqvarna, Vihur Motosport, 266 p) ning pronksmedal kuulub tänavu Otto Reinhard Viksile (KTM, HRC Eesti Racing, 240 p), tema oli laupäevastes sõitudes kolmas ning pühapäeval 5. ja 2.

SuperQuad masinaklassis võitis laupäeval üle pika aja rajale naasnud Ardo Tigane (Yamaha, SK Yamaha Keskus) leedulase Rolandas Vaiavada (KTM) ja Raul Kirt’i (KTM, Estonian SuperMoto Racing) ees. Pühapäeval Tigane starti ei tulnud ja nii noppis mõlemad võidud Vaivada, kellele seekord järgnesid Kirt ja Viljar Värat (Honda, Estonian SuperMoto Racing).
Eesti meistriks tuli laupäeval neljas olnud Värat (258 p), kellele järgnesid mõlemal päeval viienda koha saanud Roman Mägi (Yamaha, MK D&T, 205 p) ja Tõnu Zeiger (KTM, Kagu MK, 198 p), kes laupäeval ei võistelnud ja oli pühapäeval 4.

Open klassis võitis Eesti karikavõistlused lätlane Edgars Ivuskans (TM, 182 p), kes oli Raplas mõlemal päeval esimene. Kokkuvõttes tuli teiseks laupäeval 8. ja pühapäeval 5. koha saanud soomlane Tero Kolehmainen (TM, 179 p) ning kolmas koht kuulub tänavu leedukale Vidmantas Vaidinauskasele (TM, 148 p), kes oli kummalgi päeval 4.

SM50 klassis võidutses Raplas mõlemal päeval kõikides sõitudes Robin Robert Mooses (Husqvarna, Äksi39Team), kes tuli ka 287 punktiga Eesti karikavõitjaks. Laupäeval 3. ja pühapäeval 2. koha saanud Travis Siilakule (KTM, Vihur Motosport) kuulus hooaja kokkuvõttes teine koht ning kolmandaks tuli Raplas kummalgi päeval 6. koha saanud lätlane Andzejs Smulkevics (Husqvarna).

Raplas olid taas rajal ka PW50 pisikesed sõitjad, kellele tiitlivõistluste arvestust sellel hooajal ei peetud. Laupäeval oli parim vapper tüdruk Meribel Kask (Husqvarna, Vihur Motosport) Steven Eugen Tiitso (KTM, AYR Racing) ja klubikaaslase Kenneth Simulaski (Husqvarna) ees. Pühapäeval oli seevastu parim Tiitso, kellele järgnesid Kask ja Simulask.

Olerex noortesarja ja BucciMoto pitbike sarja etapp Kuimetsas toimus suurema sajuta

Mark Peterson. Foto: Helen Urbanik

„Kas sajab?“ oli kõigi täna Kuimetsas, Raplamaal toimunud Olerex motokrossi noortesarja ja BucciMoto pitbike sarja etapil osalenute esimene küsimus. Eri ilmateenistused lubasid võistluspäevaks vähemalt 10 millimeetrit ühtlasi sademeid ning kindlasti oli sõitjaid, kes seda kartes tulemata jäid.

Tegelikult õnnestus võimalikult lühikeseks muudetud võistluspäeval enamik sõite pidada vihmast parajalt märjaks kastetud rajal, ainult paar korda käis Kuimetsast üle tihedam sadu. Libedust kindlasti oli ja ühel tõusul mobiliseerusid väiksemate klasside vanemad jännijäänute üleslükkamiseks, kuid vahepeal paistnud päike kuivatas pinnast ning suuri vigastusi keegi kukkudes ei saanud.

Klassis 85cc olid teistest peajagu üle sarja liider Mark Peterson (KTM, Valga MK) ja Hugo Nork (KTM, Motoextreme). Mõlemad stardid võitis Nork, kuid peale paari ringi suutis Peterson temast mööduda. Teises sõidus osutas Nork küll tõsist vastupanu, kuid möödumisvõimaluste vähesuse tõttu ei õnnestunud tal end lõplikult maksma panna, kuigi paaril korral võttis Nork liidrikoha tagasi. Etapi kolmas koht läks Petersoni ja Norgi järel Rasmus Alan Truusile (KTM, Linnamäe Krossiklubi). Peterson kindlustas 200 punktiga sarja liidripositsiooni.

Klassis 65cc jätkas Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing) oma võidukäiku, sama kindlalt oli teine Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK). Esimeses sõidus kolmas olnud Hugo Sirelil (KTM, Linnamäe Krossiklubi) ebaõnnestus teine sõit ning kokkuvõttes kindlustas kolmanda koha ka teises sõidus kolmas olnud Tristen Mardo (KTM, AYR Racing Team). Kuusel on sarja liidrina maksimum, 275 punkti.

Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) võitis mõlemad 50cc klassi sõidud Aston Allase (Husqvarna, RedMoto Racing ees). Etapilt võttis kolmanda koha sõitudes viies ja neljas olnud, Allase klubikaaslane Sebastian Kõiv (KTM). Leok juhib karikasarja 247 punktiga.

Kõige väiksemate klassis 50 PW/Mini oli Theo Kolts (KTM, Vihur Motosport) taas teistest kiirem ja ka tema selja taga jagasid omavahel kindlalt kohad Chris Ryan Kaljumäe (KTM, RedMoto Racing) ning Markus Rotmeister (Husqvarna, Pärnu Motoclub).

BucciMoto sarjas tegid õrnema soo esindajad väga tugevat sõitu

BucciMoto Pitbike karikasarjas toimus Kuimetsas kolmas osavõistlus. MiniDirt Semi 88 sõiduvõidud läksid lätlasele Jurijs Sigajevsile (BucciMoto), kuid peale kolme etappi 113 punktiga sarja liider Kristel Raba (YCF, Viljandi VMK) ei jäänud temast sugugi kaugele, kolmas oli Lauri Maks (BucciMoto, Mini RC).

Samas stardis osalenud Papad Semi 88 Juunior klassi võitis Robin Paarman (YCF), kelle kontole jäi esimese sõidu teine ja teise esimene koht, etapi kokkuvõttes edestas Henri Küper (YCF, Viljandi VMK; sõitudes neljas ja teine) võrdsete punktidega kolmas olnud Ralf Kahut (Apollo, Abja Tehnikaring, kaks kolmandat kohta). Paarman juhib ka sarja 122 punktiga.

BucciMoto Pitbike A, Varese külalistemaja Pitbike B ning Katuse A ja O Pitbike 35+ klassid osalesid sõitjate vähesuse tõttu kõik ühistes startides. Kuna Pitbike A klassi liider peale kahte etappi Heido Havam jõudis võistlusele alles esimeste startide alguseks, tuli tal seekord osaleda Pitbike B arvestuses. Ning ka siin ei kulgenud tema päev tehniliste probleemide tõttu sugugi hästi.

„Esimeses stardis võtsin kiirelt sisse liidrikoha ja kontrollisin sõitu eelviimase ringini,“ rääkis Havam, „kuid sisenesin kurvi natuke liiga nobedasti ja kallutasin ratta täpselt niipalju maha, et keti juhtraud läks kõveraks ja lõi keti maha ning pooleks.“ Teiseks sõiduks lahendas ta kiiresti ketiprobleemid ja andis tuld. „Tuld ei tulnud liiga pikalt, taas liidrikohal olles kukkus sisselaskekollektori küljest ära karbuss.“ Tuli boksi sõita ja teha kiire remont, et sõitu jätkata.
Tulemus (esimese sõidu viies ja teise kolmas koht) ei olnud Havami sõnul see, mille pärast ta Kuimetsa tuli, kuid ta on õnnelik, et need probleemid ei juhtunud Eesti meistrivõistluste ajal.

Marleen Valdas. Foto: Helen Urbanik

Pitbike A mõlemad sõidud võitis Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK), tema on ka sarja liider 274 punktiga. Pitbike B klassis aga näitas õrnema soo esindaja Marleen Valdas (BucciMoto, Mini RC) kõigile tagumist porilauda. Pitbike 35+ klassis aga suutis Marko Lepik (BucciMoto, Mini RC) võita etapi tänu teise sõidu võidule esimeses kiireim olnud Sigajevsi üle. Teises sõidus mahtus nende vahele veel Lepiku klubikaaslane Romet Ahi, kes oli täna kokkuvõttes kolmas. Sarja liidripositsioon on aga 122 punktiga Lepiku käes.

Olerex motokrossi noortesarja järgmine, seitsmes etapp toimub 18. augustil Toilas Pühajõe krossirajal. BucciMoto Pitbike Cup lõpeb 7. septembril Linnamäel, kus toimub ka noortesarja finaal.

Pages