Motorsport.ee

EMFi presidendiks valiti Marek Kiisa

Marek Kiisa

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni nõukogu valis oma viimasel koosolekul spordialaliidu presidendiks ühehäälselt Marek Kiisa.

Marek Kiisa on legendaarsete motosportlaste Endel ja Virve Kiisa poeg ning aastakümneid seotud Eesti autospordiga olles eelmisel kümnendil ka Eesti Autospordiliidu presidendi kt ja ringrajakomisjoni esimees ning esindades Põhjamaade riike rahvusvahelise autoliidu FIA vormelikomisjonis.

Nooruspõlves tegeles Kiisa kardi- ja hiljem vormelispordiga, kus saavutas karjääri vältel eri karva medaleid. Peale sportlasetee lõppu siirdus ta inseneritehnoloogiat õppima Kuninglikku tehnikainstituuti Stockholmis ning töötas mõnda aega ka konsultatsioonifirmas tehes erinevaid töid Volvole, Saabile ja Volkswagenile.
Igapäevaselt tegeleb Marek Kiisa ülemaailmsete investeerimisprojektidega Rootsi-Jaapani investeerimisfirmas Nordic Ninja.

“Minu jaoks algas uus ja huvitav aeg spordivaldkonnas, kuna sündinuna motosportlaste perre tegelesin hiljem hoopis autospordiga ja olin aastaid seotud just neljarattalistega. Samas kuuludes aastaid autospordi liitu nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil, olen saanud suure kogemuse just alaliitude toimimise tasandil ja arvan, et saan oma teadmistega nüüd EMF-ile kasulik olla,” rääkis Marek Kiisa. “Leian, et lisaks spordipoolele tuleb meil nüüdsest arendada kaherattaliste liiklusohutust, kuna see on üks suurimaid teemasid ka FIMis ning meil on siin palju ära teha, alates sporttsiklite registriga ning lõpetades e-rataste ja e-spordiga. Ootan igatahes suure põnevusega seda uut väljakutset, kuna mul on taga ka väga hea meeskond!”

EMFi nõukogu esimees Veiko Biene: “EMF-i nõukogu lubaduseks oli leida alaliidule president, kes oleks avara maailmavaatega ning tulevikuideid ja nägemusi omav inimene. Tugeva rahvusvahelise haardega nii ärimaailmas kui ka rahvusvahelise alaliidu juures kogemust omava inimesena on Marek igati väärikas mees viima EMF-i vastu 100 juubelile ja sealt veel pikalt edasi.”

EMF nõukogu esimehena jätkab asepresident Veiko Biene ja nõukogu aseesimees on Mihkel Osula.

Juulikuine Enduro GP Estonia Saaremaal toimub, aga sellel aastal ilma MM-etapi staatuseta

Foto: Tõnis Muuga

17.-19. juulil Saaremaal Kuressaares ja selle ümbruses toimuma pidanud enduro maailmameistrivõistluste etapp lükkub edasi järgmisesse aastasse. Hetkel on planeeritud ajavahemik 2021 aasta juulis, sarnaselt selle aastaga kuu keskel.

Kuigi MM-etappi ja sellel osalevaid maailma parimaid enduro sõitjaid sellel suvel Saaremaal ei näe, siis Enduro GP Estonia nimeline võistlus 17.-19. juuli Saaremaal toimub. Rahvusliku taseme võistlus korraldatakse nii, et see oleks vastavuses Eestis sellel hetkel kehtivate koroonaviiruse piirangutega ja Eesti Mootorattaspordi Föderatsiooni (EMF) poolt kinnitatud motovõistluste korraldustingimustega Eestis COVID-19 ajal.

Enduro GP Estonia korraldajad on olnud pidevas ühenduses nii Rahvusvahelise Mootorrattaspordi Föderatsiooni (FIM) endurokomisjoni kui enduro MM-sarja promootoriga. Kõne all olid mitmed erinevad võimalused, kuidas tänavust MM-sarja läbi viia. Möödunud teisipäeval FIM’i ja promootori osalusel toimunud videokoosolekul võeti vastu otsus, et Saaremaal tänavu MM-etappi ei toimu.

„Peale Saaremaa etappi pidi olema kavas Rootsi etapp, mis jäeti ära. Promootor suhtles tiimidega ja keerulises majandusolukorras tuli meeskondadelt tagasiside, et ainult Eestisse sõitmine üheks etapiks oleks neile liiga kallis. Seetõttu pidi promootor meile teatama, et sellel aastal siin MM-etappi ei toimu. Otsus on arusaadav ja oleme juba mõtetega aastas 2021, kui planeerime samuti juulikuus Saaremaal enduro MM-etappi sõita. Rootslased on avaldanud soovi samuti uuel aastal etappi korraldada ja see oleks samuti nädal peale Saaremaa etappi,“ rääkis Enduro GP Estonia peakorraldaja Veiko Biene.

Kuna aga osa tööd on juba tehtud ja võistluste korraldamiseks on antud roheline tuli, siis võistlus Saaremaal siiski 17.-19. juuli toimub ja seda võib nüüd võtta ka testvõistlusena enne 2021 MM-etappi.

„Redmoto klubi, mis võistluse korraldamise taga on, on palju tööd juba ära teinud. Korraldustiim on paigas ja rajad samuti. Kuna kevadel pole võistlusi olnud, siis huvi on olemas ja otsustasime, et teeme rahvusliku taseme võistluse ja usun, et vastavalt kehtivatele reeglitele näeme siin võistlemas lisaks eestlastele ka endurosõitjaid Lätist ja Soomest,“ ütles Biene.

Jooksvat infot võistluse kohta leiab peagi EMF kodulehelt www.msport.ee ja võistluse kodulehelt https://endurogpestonia.ee

Motokrossi Eesti meistrivõistlused algavad juuli alguses

Foto: Motostart Photography

Esmakordselt Castroli nime kandvad motokrossi Eesti meistrivõistluste avaetapp sõidetakse 4. ja 5. juulil legendaarsel Karksi-Nuia rajal ning ühtekokku peetakse kuus meistrivõistluste etappi.

Tänavu Karksi-Nuia lähistel Ainja rajal toimuv Nuia Suursõit on erakordne ka sellepoolest, et rada sõidetakse esimest korda raja ajaloos harjumuspärasele kulgemisele vastassuunas, mis on kindlasti põnev nii sportlastele, kui pealtvaatajatele.
Lisaks toimuvad etapid Eesti parimatel radadel Pärnus, Valgas, Tihemetsas, Tartus, Türil, Toilas ja Viljandis. Neli etappi peetakse kahepäevalistena, kus laupäeval kihutavad soolotsiklid ning pühapäeval on kord külgvankrite ja quadide käes. Osad etapid toimuvad aga eraldi nii võistlevad soolod näiteks Eesti taasiseseisvumispäeval Tihemetsas ning soolode finaal toimub Viljandi lähistel asuval Holstre-Nõmme rajal. Külgkorvide ja quadide eraldi etapid peetakse aga Toilas ja Türil.

TOP200 harrastajate karikasarjas saab tänavu lühenenud hooaja tõttu olema harjumuspärase 10 etapi asemel 7 ning Eesti Noorte meistri- ja karikavõistluste sarjas on 8 etapi asemel 6 osavõistlust.

Teiste motospordidistsipliinide võistluskalendrid on samuti peagi valmis ning avaldatakse EMFi kodulehel esimesel võimalusel. Seoses maailmas valitsevate keeruliste oludega võivad kalendrid otseloomulikult muutuda ja selle kohta ilmuvad samuti EMFi kodulehel vastavasisulised teated.

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste kalender

4. juuli Karksi-Nuia (soolod)
5. juuli Karksi-Nuia (külgkorvid/Quadid)
18. juuli Pärnu (soolod)
19. juuli Pärnu (külgkorvid/Quadid)
1. august Valga (soolod)
2. august Valga (külgkorvid/Quadid)
9. august Toila (külgkorvid/Quadid)
16. august Türi (külgkorvid/Quadid)
20. august Tihemetsa (soolod)
5. september Tartu (soolod)
6. september Tartu (külgkorvid/Quadid)
12. september Viljandi