Uudisteagregaator

Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit • Re: Kas A2 on 81kw?

Biker.ee -

tegelt ütleb seadus, et võib piirata kuni pool võimsusest(mitte arvuliselt)... St, kui piirad selle 41kw peale ja erivõimsus paika läheb, siis võiks nagu ok olla...

https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv

2) A2 – mootorratas, mille mootori võimsus ei ületa 35 kilovatti või mille võimsuse ja massi suhe ei ületa 0,2 kilovatti kilogrammi kohta ning mis ei ole ümber ehitatud sõidukist, mille võimsus on vähemalt kaks korda nii suur;

kui erivõimsuse paika ajamiseks on vaja rohkem kui poole võrra piirata, siis ei tohi sellega sõita.

Statistika: Postitatud Postitas simp — 57 minutit tagasi

Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit • Re: Kas A2 on 81kw?

Biker.ee -

Ei tohi, see "mille võimsus on vähemalt kaks korda nii suur" käib kw, mitte erivõimsuse kohta, ehk siis üle 70kw ratast sa A2-ks teha ei saa.

Motohoovi vastusest oleks võinud selle ju välja lugeda:

"35kw piiraja on sellele rattale täiesti saadava ja võimalik paigaldada ning on igati aksepteeritav Maanteeametis. 2016 tuli seadus, mis keelas A2 kategooria omanikel sõita rattaga mille algne võimsus on üle 70-ne kw, piirata võib ka 150kw ratast. Piiraja hind koos paigalduse ja MNT jaoks vajaliku dokumentatsiooniga 210 eurot, lisandub passi ümbervormistamise tasu."

Igati aksepteeritav tekitas võib-olla segadust? Aksepteeritav sellesmõttes, et Maanteeamet vormistab ratta ümber 35kw peale aga erimärge viitab, et vaja täis A kategooriat selle rattaga sõitmiseks.

Statistika: Postitatud Postitas vtm — 46 minutit tagasi

Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit • Kas A2 on 81kw?

Biker.ee -

Tere!

Soovin saada abi info osas!

Hetkel on A2 kat ja soovin osta mootorratta Kawasaki Z750 81kw ja piirata seda 35kw peale. Olen teadlik, et maximaalne on 70kw, kui uurisin maad, kas seda saaks legaalselt piirata,siis Motohoovist sain vastuse "35kw piiraja on sellele rattale täiesti saadava ja võimalik paigaldada ning on igati aksepteeritav Maanteeametis. 2016 tuli seadus, mis keelas A2 kategooria omanikel sõita rattaga mille algne võimsus on üle 70-ne kw, piirata võib ka 150kw ratast. Piiraja hind koos paigalduse ja MNT jaoks vajaliku dokumentatsiooniga 210 eurot, lisandub passi ümbervormistamise tasu."

Juhul kui mootorratas piiratakse 81kw 35kw peale, siis dokumendil on mingisugune eritähis, et algne võimsus on rohkem kui 70kw ja kui politseile vahele jään on justkui ilma vastava kategooria sõiduta.

Teistpidi vaadates, siis 35kw korda 2 on 70kw ehk 81 vs 70 on arusaadavalt "vastuolus". Küll, aga kui me räägime kaalu ja võimsuse suhtest: 81kw puhul ehk originaalis on antud rattal 0,37kw/kg kohta. Ehk kui seda arvestada, siis justkui peaks sobima, sest 0,2kw/kg on lubatud ja topelt on 0,4kw/kg...

Kui ma piiran selle mootorratta 81kw 35kw peale ja saan vastavad dokumendid ka kätte, ning maanteameti süsteemis tehtakse muudatus, et hakkab olema 35kw, kas siis tohin ikkagi päriselt sõita selle mootorrattaga või mitte?

Statistika: Postitatud Postitas kimmim — 15 minutit tagasi

Otsin / nägin inimest. • Re: Omaniku leidmine

Biker.ee -

Viimase omaniku kontakte selle vin-iga ju ei saa... kui just eriliselt ei joppa ja näiteks kuskilt auto24 cache'ist leiad kuulutuse, kus just too sama viimane omanik on seda masinat proovinud juhtumisi müütada ja mingigi kehtiv kontakt kirjas. Aga tõenäosus on muidugi kaduvväike.

Statistika: Postitatud Postitas Tuuletallaja — 21 minutit tagasi

Brentexi haagisejaht algab eeloleval nädalavahetusel Karksi-Nuias

EMF -

Brentex OÜ ja Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon jätkavad juba kuuendat hooaega koostööd, mille tulemusena on Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste etappide külastajatel jälle võimalik Brentex autohaagis endale võita. Sarnaselt eelmisele kahele aastale loositakse kõikidel Eesti motokrossi meistrivõistluste etappidel pileti ostnute vahel välja Brentexi üheteljeline kerghaagis, millel on ka meie kliimas hädavajalik plastist kaas. Mainitud efektselt kujundatud haagisega […]

The post Brentexi haagisejaht algab eeloleval nädalavahetusel Karksi-Nuias appeared first on Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon.

Motomatkamine • Re: Kuhu 2020 hooajal matkatakse

Biker.ee -

Laias laastus on marsruut selline:

Protip: Tromsöst saab läänepoole minna ja praamidega Brensholmenist Senja saarele ja edasi Andenesi, Lofoteni põhjatippu. Peab praamiaegu kontrollima, aga muidu palju mõnusam sõit, kui lõunapoolt läbi Narviki.

Statistika: Postitatud Postitas AnTyx — 25 minutit tagasi

Motomatkamine • Re: Kuhu 2020 hooajal matkatakse

Biker.ee -

Läbi Rootsi võid rahulikult Soome sõita ja sealt Eesti. Keegi ei pane karantiini. Viimase paari kuu jooksul korduvalt proovitud.

Äkki mõeldi SWE-Norway suunda
"From 15 June, the Nordic countries have reopened their borders to allow travel between the countries. This reopening does not include Sweden, but you can travel between the other Nordic countries."
https://www.visitnorway.com/plan-your-t ... to-norway/

Statistika: Postitatud Postitas Maaks — 54 minutit tagasi

Pages

Subscribe to mootorratas.ee aggregator